Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ez az álláshirdetés szerintete...

Ez az álláshirdetés szerintetek átverés-e?

Figyelt kérdés

[link]


Ugye ami gyanús az a vége, tehát hogy fizessek be előre 70 ezer Ft-ot egy tanfolyamra amit majd utólag megtérítenek.


Mindenesetre írtam nekik, amelyben azonban konkrétan rákérdeztem hogy ha befizetem és elvégzem a tanfolyamot akkor utána tuti-e az állás és így a visszatérítés is. Meg azt is kértem hogy a hatékonyabb kommunikáció érdekében inkább telefonon folytassuk.


Erre, mintha el se olvasta volna a levelem, kaptam egy újabb sablonosnak tűnő tájékoztatót írásban, egy szóval sem kitérve levelem egyetlen pontjára sem. Íme:



"Tisztelt xy!


Ezennel tájékoztatom a részletekről!


A Vodafone hivatalos viszonteladói vagyunk.


A tanfolyam terveink szerint december 7.-én indulna, naponta 15 órától 18 óráig.

Az időpont, és az időtartam még változhat.


A tanfolyam utolsó napján egy vizsgát tesz, amiről természetesen bizonyítványt is kap.


A tanfolyam díját, az 70.000 Ft-ot banki átutalással tudja rendezni, erről készítünk egy számlát is, amit e-mailben fogok elküldeni.


A képesítés neve: Mobilkommunikációs értékesítő.

A tanfolyamon a cég értékesítési, számlázási szoftverének a kezelését, szolgáltatásait sajátítja el.


Az Ön munkaköre:

Ügyfélszolgálati munkatárs.


Feladatai köré tartozik:

Új előfizetői (számlás, kártyás) szerződések rögzítése, az előfizetéshez vásárolt mobiltelefon készülék üzembe helyezése.

Számlabefizetés rögzítése, kártyás mobiltelefon egyenleg feltöltése.

A nap végén a napi adminisztrációs feladatok elvégzése, készülékek érkezésekor a készlet felvitele a számítógépes adatbázisba, és a raktáron lévő készülékek napi frissítése a központi adatbázis felé.


A bérezés fix alapú, nettó 150.000 Ft/hó.


A munkaidő hétfőtől péntekig, 10 órától 18 óráig tart, és december második felében nyitjuk meg üzletünket, és az új üzletünkbe keressük az új munkatársakat.


Ha vidékről járna be dolgozni, akkor utazási költségéhez 50%-ban tudunk hozzájárulni.


Mi mindenképpen hosszabb távra szeretnénk Önt foglalkoztatni, ami minimum 1 év.


Amennyiben van még további kérdése a munkával kapcsolatban, akkor kérem írja meg, szívesen válaszolok minden kérdésére.


Üdvözlettel:

xy (ha vki szerint fontos lehet a név is annak esetleg pü-ben megadhatom)

Üzletvezető helyettes"



Szóval nekem ez is egy kicsit gyanús, hogy előző levelemben direkt kértem hogy inkább hívjon ill. konkrét kérdésem is volt, és mégiscsak ezt a sablon választ kaptam.


A google egyébként arra a kifejezésre hogy "Mobilkommunikációs értékesítő tanfolyam" nem ad egyetlen érdemi találatot sem.


Szóval szerintetek?



#állás #munka #átverés #kamu #álláshírdetés #Mobilkommunikációs értékesítő tanfolyam #Ügyfélszolgálati munkatárs
2015. nov. 22. 16:22
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Biztos hogy kamu, jófogáson nem divat állást hirdetni komoly cégeknek.
2015. nov. 22. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Nettó 150 fizetés túl sok egy ilyen állásért. Kamu.
2015. nov. 22. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Azon egyébként már sírva nevetek, hogy egy érettségivel is betölthető alapfokú IT ismeretes helyen annyit lehet (állítólag) keresni, mint amennyit én keresek mérnökként.


Szerintem egyébként kamu, sehol sem kell a képzésért fizetni előre. Olyan viszont van, hogy ha elbukod a vizsgát, akkor kifizettetik veled. De olyan nincs, hogy neked előre ki kell fizetni és talán majd megtérítik. Kamu.

2015. nov. 22. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!