Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » A multik tényleg mindent...

A multik tényleg mindent megtehetnek?

Figyelt kérdés
Egy multicégnél dolgozom évek óta. Három műszakban nyomjuk már szerdán megkérdezik a hétvégi túlórát ahová erősen ajánlott felíratkozni. Szabadságért szó szerint könyörögni kell, egy-egy napért is. Egész évben hangoztatják, hogy a két ünnep között időszakra meg kell tartani a szabadságot, ezért volt aki már nyáron beíratta azt, többek között én is, erre ma közölték, hogy felül fogják bírálni a már beírt szabadságokat decemberben, mert túl sok ember lesz szabin, mindenki ki van merülve számolják a napokat az emberek, hogy végre mindenki a családjával lehessen, erre ezt teszik. Miért nincs semmi joga a munkavállalóknak? Itt ebben az országban, tényleg csak bele lehet dögleni a munkába?

2019. dec. 5. 04:44
 1/5 anonim ***** válasza:
44%
Ti vagytok a hülyèk, konkrètan a cèg közvetve àllìtja, hogy nincs elèg munkaereje, ami bôven elèg alap a tàrgyalàshoz. Helyette ti birka mòd szò nèlkül benyeltek minden. Akkor mire fel megy a csodàlkozàs, hogy ki is hasznàljàk?
2019. dec. 5. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Multinál vagyok. Nem minden projekt olyan egy multinál, amit leírtál. Add be az áthelyezési kérelmed. Nem utasíthatják el, max közösen megeggyezhettek, hogy x hónapig még vártok, addig meg eljárkálsz interjúkra a többi projekt vezetőjéhez.
2019. dec. 5. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Elsőnek.Igazad van, de. Az a gond, hogy van munkaereje, mert tömegesen veszik fel az Ukránokat. Lassan egy magyar szót nem hallok magam körül, persze magyarul egyik sem tud egy szót sem. Csak az a gond, hogy cégen belül az én munkámhoz külön vizsga kell amit ezek az ukránok nem tudnának megcsinálni, mert nincs aki lefordítsa nekik azt a könyvnyi vizsgaanyagot. Vagyunk ebben a munkakörben kb. 10-en.Ha én, és még kb. 5 ember azt is mondja, hogy márpedig nem megyünk be szabi alatt, a maradék 5 biztos az ellenkezőjét teszi. A főnökünk nem megkérő, inkább az a megfélemlítő típus. Sokan ettől bexxarnak. A
2019. dec. 5. 08:48
 4/5 A kérdező kommentje:
A másik, meg, hogy konkrétan bejelentette, hogy felülvizsgálja a szabikak és majd értesít, hogy mikor kell bemenni két ünnep között. Lexxarja ki mit akar.
2019. dec. 5. 08:50
 5/5 anonim ***** válasza:
Oktatóm mondta, hogy a multik a politika és a törvények felett állnak és korlátlan a hatalmuk. Van benne valami. Ha nagyon szar a helyzet, mint a te esetedben menekülni kell.
2019. dec. 5. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!