Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hány embernek kell elmenni...

Hány embernek kell elmenni egy cégtől, hogy a dolgozók helyzete javuljon a munkahelyen?

Figyelt kérdés
2019. dec. 5. 10:03
 1/8 anonim ***** válasza:
82%
Minél több olyannak, akinek annyi esze van mint neked.
2019. dec. 5. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi. Én is így gondoltam. :)
2019. dec. 5. 10:07
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha azon agyalsz, hogy el szeretnél menni a cégtől, akkor nulla a kockázata annak, hogy ártanál magadnak, ha elbeszélgetnél azokról a dolgokról a főnököddel, ami miatt ezen agyalsz. Ártani már nem árthatsz, ugyanakkor felnyithatod a szemét egy-két vonalon, amelyre lehet, hogy nem is gondolt, hogy ártalmas a cégnek. Nem vagyok meggyőződve arról, hogy az "odébbállás" taktikája lenne helyzetedben a legmegfelelőbb. Más a helyzet viszont akkor, ha nem is szereted csinálni a jelenlegi munkádat. Ebben a helyzetben viszont már a beszélgetésnek tényleg nincs semmi értelme, - mert te lélekben már meghoztad a döntésedet, és innentől menthetetlen a helyzet.
2019. dec. 5. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
21%
Cégtől függ.Ahol én meloztam az idén 9en mentek el(30fős vállalat)Nem történt semmi,át csoportositották az embereket némely ember 2pozició helyett lassan 3at végez.Ott a nagyobb gépesitéssel probálták meg kiküszöbölni az emberhiányt kisebb nagyobb sikerrel.A maradék munkásnak nincs nagyon másik lehetősége ezért marad,de mindenki ki van készülve már.
2019. dec. 5. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
21%

Ez nagyban függ attól is, hogy mi a cég profilja.

Ha a működés csak megfelelő végzettségű és tudású emberekkel lehetséges akkor lényegesen könnyebben elérhető a javulás, de ha mondjuk egy áruházi munkáról van szó akkor szinte esélytelen.

2019. dec. 5. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%
Nem a számuk a lényeges, hanem hogy pótolhatóak-e és mennyi idő alatt. Ha már csak a minimálisan szükséges létszám van és nincs a helyükre más akkor elég jó alkupozícióban vannak.
2019. dec. 5. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
0%

Miert attol varjak az emberek, hogy NEKIK jobb lesz, ha MASOK tesznek valamit es mennek el?

Nem tetszik? Talalj jobbat, es menj el es maris jobb lesz neked. Ja hogy ehhez neked kene felvallalni egy dontest es cselekedni?

2019. dec. 5. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
21%

Ez nagyon cégfüggő. Ahol én dolgozom, ott is "halnak ki" az öreg szakik, a fiatalok nagy része meg egy hónapon belül elmegy. Mégis mindig odakerül valaki, mert van, aki rászorul és elviselni, mert a helyi cégek lent tartják a fizetéseket. Szóval, ahogy a főnököm mondta: Úgyis lesz helyettünk más.

Plusz sokan mindent bevállalnak. A részlegemen hárman vagyunk. Ha elmennék, a másik kettő csinálná az én műszakom és be is vállalnák, fizetésemelés nélkül. Egyszerűen nagyon sok a szolgalelkű itthon.

2019. dec. 5. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!