Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Help me, onegaii. Nem tudok...

Son4of7God kérdése:

Help me, onegaii. Nem tudok kihez fordulni ezzel?

Figyelt kérdés
Pár hónapja dolgoztam Győrben munkaközvetítőn keresztül, mivel külföldi vagyok igy nem volt se adókártyám se tajkártyám(tajszám). Egy gettó munkásszállóba voltam, szar fizetés, kellemetlen körülmények...otthagyam az egészet. Most Szegeden keresek munkát de a fos munkaközvetítő nélkül (úgy ahogy a normális emberek csinálják). És az a kérdésem hogy mit csináljak ha tajkártyám nincs és a szerződésen is csak 000-ák voltak a tajszámnál? Nem kaptam tajkártyát csak az adókártyát.
2019. dec. 5. 20:41
 1/4 anonim ***** válasza:

Külföldi betegbiztositasod van? Az jogosit arra ha baleset érne azzal itt is ellatnak.

Amugy pedig az egeszsegbiztositasi penztarnal kell taj kartyat kerni (lehet unios is)es a munkaadonak kene fizetnie a betegbiztositasod, ha egyaltalan be vagy jelentve munkaviszonyba.

2019. dec. 5. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ahhoz képest jól írsz, honnan vagy? Mert ha harmadik országból akkor macerásabb, mondjuk ha Észak-Macedón vagy akkor a külképviseletet kell megkeresned, ha koszovói akkor ennél még rosszabb a helyzet mert 60 nap mire visszaírnak.
2019. dec. 5. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

#2/2 Szerbiában születtem és itt is vagyok már 19 éve, de előbb vallom magam halottnak mint szerbiainak. Magyarul tanultam és nem tervezek itt maradni. Ha minden jól megy akkor jövő héten megyek Szegedre és ha szerzek munkát is akkor majd remélem el lesz rendezve ez a tajkártyás dolog. Vagy állásinterjún megkérdem.

Amugy köszi a válaszokat.

2019. dec. 6. 11:46
 4/4 anonim ***** válasza:
#3, már pedig az ellenzék szerint szerb vagy, és ha ide jössz szerb leszel,sajnálom, hogy tőlem kell megtudnod.
2019. dec. 6. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!