Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Kihez tudok fordulni, ha...

Kihez tudok fordulni, ha műszakrend változásról megint 3 nappal előtte szerzek tudomást?

Figyelt kérdés

3 műszakos munkarendben dolgozok, de ez már nem az első alkalom, hogy pénteken közlik, hogy "Amúgy hétfőtől másik műszakba kellene járni."

Úgy értelmezem a munka törvénykönyvének a munkarend változásáról szóló részét, hogy legalább 4 nappal a változás előtt szólni kell...


2018. szept. 30. 08:19
 1/4 anonim ***** válasza:
Főnök, szakszervezet, HR, vagy munkaügyi felügyelet.
2018. szept. 30. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
43%
4 nappal előtte kell szólni és 3 nappa előtte szóltak. Bitófára a sepredékeket!
2018. szept. 30. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Orulj neki hogy hetvegen nem dolgoztatnak.
2018. szept. 30. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Az elsőnek köszönöm a választ! A főnököm csak széttárta a karját, a HR-t sem érdekli különösebben, de a szakszervezet vezetőjével jóban vagyok, nála rákérdezek. Nem jutott volna eszembe valamiért.


Az elmúlt 3 évben folyamatos műszakban dolgoztam augusztusig, szóval nyugi, dolgoztatnak hétvégén és ünnepnapon is, éjjel-nappal. Amióta 3 műszakozok,csak 2-3 hetente vagyok bent szombaton és/vagy vasárnap.

Mivel orvosokhoz járok, illetve magántanárhoz, nem mindegy, hogy mikor szólnak! Ha péntek este szólnak, akkor nem tudom átrakatni időben a következő heti időpontjaimat, ami miatt pénzt veszítek...

2018. szept. 30. 08:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!