Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Szerintetek plusz 30% fizetés...

Szerintetek plusz 30% fizetés megéri a két műszakot?

Figyelt kérdés

Az előző munkahelyemen havi 100-110 ezret raktam félre minimális költés mellett, amit élveztem de kb. semmit se csináltam a megtakarításommal illetve ha ahhoz veszem, hogy kb. mennyit fogok majd örökölni 20-30 év múlva akkor kifejezetten aprópénz. Most ha a kevesebbet fizető helyre mennék akkor ott jó ha ennek az összegnek a felét raknám félre de cserébe csak egy műszak lenne és a munka is lazább lenne.

Ti mit választanátok? Egyáltalán jó az nekem ha a könnyebb melót vállalom?


2019. dec. 6. 11:53
 1/6 anonim válasza:
100%

Hát az a 20-30 év nem kevés idő, addig még sok minden történhet, én arra nem alapoznék. Ezt neked kell érezned és eldöntened. Ebben más nem tud neked segíteni.


Én is 2 műszakban dolgozok, és kb ugyanannyit tudok félrerakni mint te, viszont nekem így is laza a meló szerencsére, bár most érzem, hogy mégis jó lenne fejlődni tovább, mert arra itt nincs lehetőség nagyon.


A helyedben lehet ilyen helyet keresnék, ahol lehetőség van annak a bizonyos létrának a mászására.

2019. dec. 6. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

"Egyáltalán jó az nekem ha a könnyebb melót vállalom?"


Ha nem akarsz idegroncs lenni 10-20-30 év múlva, akkor igen.

2019. dec. 6. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nekünk, kibiceknek, semmi sem drága.

Te magad tedd mérlegre mindkét megoldást.

20-30 év után való öröklés túl soká lesz. Jó lenne a gyerekeidnek...

2019. dec. 6. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ha azért választanád a könnyebb melót mert majd valaha -és esetleg- örökölsz, addig még sok minden megtörténhet, amire nem számítasz.

Arról nem is beszélve, hogy azért azt a 20-30 évet meg is kell ám érned!!

Amúgy hány éves is leszel 30 év múlva? 50-60??

Ha meg ne adj isten él még 20 évet akitől örökölnél, addigra te is leszel vagy 70-80 éves...

Azért ennyire előre nem terveznék!

2019. dec. 6. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Miből gondolod, hogy a rokonod akitől örökölni szeretnél nem adja el és nem dorbézolja el az ingatlant amit örökségnek gondoltál?

A helyedben maradnék 2 műszakban.

2019. dec. 6. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Az örökséget csak azért írtam, hogy érzékeltessem ha pénzre lenne szükségem akkor jóval többet, jóval gyorsabban tudnék kapni mint amennyit saját erőből munkával tudok félretenni.

Csak kb. így se megy a szülőkről való leválás és nem szeretném ezt megtetézni azzal, hogy kérek tőlük 20 milliót egy saját lakásra. (annak az esélye, hogy elherdálják kb. nulla, az előbb veszekedtek azon, hogy faterom elautózott hiába 1 liter benzint, mert tegnap elfelejtett valamit elintézni és most újra vissza kellett menjen, mindezt úgy hogy kb. 300 ezerből élnek, kajájuk nagy részét maguknak termelik a rezsijük meg jó ha van 40 ezer forint)


A gondom az hogy rossznak érzem, hogy semmit se akarok az élettől de közben meg tényleg semmi előnye/értelme nincs annak, hogy kicsit jobban keresek.

2019. dec. 6. 14:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!