Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Szerintetek jogos a kolléganő...

Szerintetek jogos a kolléganő panasza?

Figyelt kérdés
Ma kaptunk fizetést, 180 000 netto az alapbér + 160 000 bónusz. És hallottam egyből a főnököt ócsároló szöveget, hogy ennyivel kiszúrni az emberek szemét, majd úgy áll a munkához is ezután, stb. De egy műszakos, nem megerőltető munkáról van szó, és a fent említett hölgy csak általános iskolával rendelkezik. Én lennék ennyire naiv, vagy ez tényleg kevés lenne?

2019. dec. 5. 18:38
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
73%

Kétszakos egyetemi végzettséggel, 11 év gyakorlattal kapok nettó 180E-t tanárként. És nincs semmilyen bónusz, stb.


Melyik az a munkahely, ahol kevesli ezt a kedves?

2019. dec. 5. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
28%
Szerintem ez kevés fizetés. Az albérlet manapság minimum 120 ezer forint havonta + a rezsi is minimum 15-20 ezer forint. A munkahelyre bejutás is sok ezer forint. Na meg az infláció is az egekben, az árszínvonal már sok esetben meghaladja a nyugat- európaiét.
2019. dec. 5. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
95%

Vagyis egy hónapban nettó 340K a fizetése egy általános iskolai végzettséggel?


Akkor én nagyon elcsesztem az életemet. Szoftverfejlesztőként keresek Debrecenben 250K + 30K nettó cafeteriát úgy, hogy éveken át szoptam az egyetemen.


26/F

2019. dec. 5. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
#3 A bónusz csak évi kétszer.
2019. dec. 5. 19:12
 5/16 anonim ***** válasza:
87%

A többség messze nem kap közel két havi bér bónuszt egy évben.

8 általánossal meg kussoljon, hogy legalább ennyit keres

2019. dec. 5. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
63%

Nekem erről 2 dolog jut az eszembe. Nem kicsit szemtelen, és "Balkáni Amerika, nagy a kassza".

Ha valakinek adnak "ennyit", neki sosem elég. Durva.

2019. dec. 5. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
82%
Örüljön neki, hogy nem 3 műszakra kap 150et, mert bizony ilyen is van.
2019. dec. 5. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
90%
Az egy nagyon jó fizu. Sokan magasabb végzettséggel is már nagyon örülnének ennek a fizetésnek amit a leírásod szerint ő kap. Tehát ez nekem még azokhoz képest, amikről eddig én hallottam, még kifejezetten magas fizetésnek is számít; és nem kifejezetten csak általánosiskolai végzettséggel rendelkezők vesznek körül. Tehát még örülnie is kéne, hogy ilyen bőkezű a főnök. Magyarországon ez a fizetés, amit ő kap, szerintem kimagaslóan jónak számít, úgyhogy ő ne panaszkodjon, másnak sokkal kevesebb-ből kell megoldania, gazdálkodnia, tehát tanulja meg beosztani. Akár vezessen listát, hogy mire mennyit költhet adott hónapban maximum, és akkor azt nem lépheti túl. Meg lehet ezt ügyesen csinálni. De szóval amúgy én úgy látom, hogy abszolút nincsen oka panaszra, mások sokkal kevesebbet keresnek. Úgyhogy szal tényleg örülhetne, hogy ilyen jó munkahelye van. Ahol igazán meg van becsülve. Sőt, lehet, hogy ha a főnök tudna is, adna is többet. De egyszer egyébként láttam levezetni egy ilyet; hogy valaki pl ha van egy vállalata, egy cége, akkor ő saját magának mennyi nyereséget tud félretenni, merthogy itt Mo-n asszem sokat kell adózni, ha az embernek van egy cége. Abban a példában ott a cégvezető, tehát a legfelső főnök, a BOSS (főnök angolul) is csak 300000-t keresett; tehát kábé esélye nem nagyon volt az alkalmazottainak fizetést emelni. Tehát ő még vállalatvezetőként is csak 300000-t keresett.
2019. dec. 5. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
72%

Én diplomával kapok 175-öt... szóval szerintem általános iskolai végzettséggel egy műszakban inkább ne szóljon...

Ja és nincs cafeteria meg ilyesmi ezen felül már.

2019. dec. 6. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
És azt még nem mondtam, hogy cafeteria 20 ezer..
2019. dec. 6. 08:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!