Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Félsős srác vagyok, mégis...

Félsős srác vagyok, mégis kamionoznék, neki kezdjek?

Figyelt kérdés

21 éves vagyok, megvan szinte az összes papírom.


Ám ijedős vagyok, én nincs önbizalmam, se nyelvtudásom, csak kedvem.


Szüleim szerint tanuljak tovább, mégsem szeretnék, engem nem a pénz, vagy a kaland mozgat, hanem depressziós vagyok a lakhelyemtől, semmi sincs itt és már rosszul vagyok ettől. Viszont szeretek vezetni, és voltam segédmunkás tehát pakolni, kötözni is képes lennék, meg a papírmunka sem félelmetes számomra.


Mégis olyan nehéznek gondolom az egészet, mármint belevágni, egyedül fel Budapestre céghez, majd onnét egy idegennel külföldre ( persze ha megfelelek interjún) majd ha összejön egyedül, kezdőként..


Tudom ,mindenki volt kezdő, de nem mindenkinek ellenezték a szülei, továbbá nem féltek.. Engem csak 1 hónapja engedtek el a szüleim 72 km-re 3 napra.. mondjuk dolgozni..


Előtte nagyon nem mehettem sehova mert "balesetem lesz és meghalok" szöveget hallgattam.. ja és ha 1 órát is beszélgetek utcán valakivel akivel nem jelentettem be, hívnak.. már nekem kellemetlen ez a felügyelet.


De nem panaszkodok, jó arcok a szüleim, soha nem bántottak, és nem is káromkodtak velem se a tesómmal. :)


2019. dec. 9. 23:24
 1/8 anonim ***** válasza:
37%
Egy olyan nagy dög elvezetéséhez nem elég a kedv, rohadt nagy felelőség és stresszes munka. Nyomd az euro truck simulatort és tanulj tovább vagy dolgozz mást szerintem is
2019. dec. 9. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Háát elég szabálykövető vagyok, nem félek attól, hogy nagy a technika, pszichés oldala ami jobban érdekel.


Játék az teljesen más, ott ha hibázol van automatikus mentés, asszem game-n kívül nincs..

2019. dec. 9. 23:32
 3/8 anonim ***** válasza:
Én vezetek autót, 190 lóerős motort is, de kamiont, és buszt nem mernék már, az nekem a mérete miatt valahogy sok, bár hogy túlélhető egy baleset 90%-ban, de annyival több apró dologra is kell figyelni, erre jön még a nagy értékű holmik szállítása meg kitudja még mik.
2019. dec. 10. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
100%
Én csináltam több,mint öt évig.Még most is a volán mögött ülnék,ha egy baleset (amelyben nem én voltam a hibás) nem történik meg velem Németországban.Csak akkor kezdj bele,ha eltudod engedni azt,hogy sokszor nem fogod tudni betartani a szabályokat,főleg Németországban.Az állandó útépítések és az iszonyúan kevés parkoló miatt,szinte mindennaposak voltak a kisebb-nagyobb túlvezetések.Ezzel ugye együtt jár,hogy ha megállít a hatóság,fizetsz,mint a katona tiszt!Angol vonalon a migránsoktól kellett tartani,ugyanis pillanatok alatt bemásztak a raktérbe,úgy,hogy észre sem vetted.Résnyire nyitott tetőablakkal kellett aludni minden este,mert nem lehetett tudni,hogy mikor próbálnak gázzal bealtatni,hogy kirabolhassák a fülkét,amíg alszol.Az oldalponyva felvágása,az üzanyag tank kilyukaztása,amíg Te pihensz a fülkében,már említést sem érdemelnek.Egyszóval,akkor vágj bele,ha minden eshetőségre fel vagy készülve,mert egyáltalán nem egyszerű.
2019. dec. 10. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Szerintem nyelvet kéne tanulnod csak hogy sokkal könnyebb legyen ha külföldön vagy,szót tudsz érteni a hatésággal és a többi emberrel is, ezen kívül indulj el aztán lesz ami lesz, arra készülj fel hogy monoton lesz az autópályán egy idő után, próbáld ki nézz szét a világban aztán majd gondold át a dolgokat, de mielőtt útnak indulsz mindenképp tanulj valamilyen nyelvet leginkább angolt de ha leginkább német területek felé szeretnéd venni az irányt akkor természetesen németet, most vedd rá magadat hogy meg tanuld a nyelvet mert később nem fogod megtanulni csak ha lesz rá időd és energiád az pedig nem lesz sajnos, rossz az idő így inkább képezd magadat aztán indulj el,csináld 1 évig aztán döntsd el tetszik e? Mérlegelj, aztán tanulj, nem egy lány állom, én is ezt akarom csinálni de elég tanácstalan vagyok, kapunyitási pánikom van, ugye mi lesz ha?? Stb..

Szerintem depressziós is vagyok, szóval valahogy meg kéne gyógyulnom.

2019. dec. 10. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Agyban ott kell lenni nagyon, nem javaslom neked.

+Ne tedd tönkre a tested kamionozással.

Van egy barátunk, akinek szétment a háta.


Gondold át mit akarsz, van rengeteg más is a világon. (Főleg ha támogatnak oktatásban, de akkor olyat, aminek van köze ahhoz amit szeretsz)


Ültesd le szüleidet. Ok, féltenek.

De tudod a halál mindenütt ott van.

Pl konyha,fürdő..stb elég egy rossz csúszás s beléd állhat valami vagy elég egy jól ért koppanás és kampec.


Vagy pl kimegy az ember: zebra előtte s várja a zöldet, de egy autó megcsúszik s telibe talál...stb


Bárhol bármi lehet, ezért nem értem az emberek felfogását ezen téren.


Visszatérve : szülők akarata VS gyermek vágya, elhondolása.


Engem mindig leszóltak, piszkáltak, mi az hogy nem azt akarom amit ők elképzeltek, mi az hogy ott hagytam a ruhatervezőit a művészetiben...


Igen ott hagytam, elmentem dolgozni, kerestem azokat a dolgokat, amiket szeretek. Közben elemeztem s fejlesztettem önmagam testileg, lelkileg, mentalitásban..stb


Mindenki leszólt, kivéve mamám.


Amikor elmondtam milyen vállalkozásba szeretnék vágni, kinevettek s "milyen rózsaszín ködbe élsz"...


Munkám mellett elkezdtem projektjeimet kivitelezni, termékeimet megalapozni.

Egyre felkapotabbak lettek alkotásaim.

Kiváltottam KATA-t s mellék állàsban csináltam, majd felmondtam és fő állásommá nőtte ki magát alig 1 év alatt a nulláról.


Az az év végi találkozón csak kamilláztak.

Egy ideig csak mamámmal voltam hajlandó találkozni.


Ha igazán jó utat választasz tojd le, mit gondolnak. De csak ha biztosra tudod célod.

Te életed.

2019. dec. 10. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Nekem sok ötletem volt anno mármint vállalkozás, aztán nem írtam fel mert tudtam nincs rá pénzem. Vagyis háát egy volt ami logilus,de azt láttam 4 éve, megcsinálták, volt a tévébe is , aztán azzal nyugtattam magam, hogy lényegében tényleg nem lett volna pénzem mert programozók drágák.


Mondjuk 450 ezer forintot ebbe öltem, tehát valamit csak muszáj lesz. ( igen csak a c üeg az e árát írtam le ) Mármint úgy értce muszáj, hogy fejleszteni magam, hogy majd ne legyen nyelvi akadály. Kártokoznak nekem , mit tehetek? Nem fogom az miatt izgalomba tartani magam mert rajtam kívül álló ok miatt valaki megtalált, van szerviz, ha már ilyen durva helyekre küldenek. Meg ha szakadt ponyva miatt kell utolsó napon szívnom mert nem veszik át a cumót vagy nem raknak fel és azon múlik a pihenő időm? Ezzel sem tudok mit kezdeni, nem mindenkinek van szerencséje. Ilyen helyzetekre tartogatom a Trónok harca sorozatot, állítólag jó, ha már lesz időm. :) Ha kell bírságot fizetni, hát rendben, bárkivel megeshet.

2019. dec. 10. 09:26
 8/8 anonim ***** válasza:

Neked kell tudni . Szüleim eleinte ellenezték utánna már támogatták , hogy kamionos leszek . És 20 évesen kezdtem is a kamionozást fél év belföld után kezdtem nemzetközizni ez volt 2 éve . 2 év után én már alvállakozó vagyok azaz saját gép céges pot . Nem egy új vontatóval dolgozom , hanem egy klasszikussal egy 2001-es Scania R500-asom van fapad , de az enyém . Na ennek nem ölültek sem a szüleim sem a rokonok , hogy a “ hülyegyerek kamiont vesz “ viszont igen ez nem egy egyszerű szakma . Aki benne van tudjuk , hogy ez nem az ETS itt valóban 40 tonnán ül az ember . Egy kis hiba is ember életet követelhet és nem kicsi anyagi kárt is .

Én mondjuk imádom tahográf na igen németben rendszeres a túl vezetés már akinek én mindig bele számolom a staut meg az útépítést is , na meg jó GPS-em van látom a dugót inkább kerülök . Most konkrétan németoszágban egy szàntó föld melleti földes útra tolattam be , nem egyszer álltam már itt nem volt belőle gond , kutya nem szól érte viszont ezért a rendőr nem kicsit vághat meg . Ritka , hogy benzinkúton állok meg , álltalában ipari park , kis parkoló , boltok kimondott kamion parkolója , stb . Nekem meg vannak a be vett jól megszokott helyek a legtöbb helyen így én mindig találok magamnak tökéletes pihenőt . Angliában is járok hála én soha nem találkoztam migránsal most sokat megyek calais felé semmi para nekem . Lehet szerencsés vagyok amíg nagy balhék voltak arra mindig Rotterdamból kompoltunk .

2019. dec. 14. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!