Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » 2019. nov 30-ig dolgoztam az...

2019. nov 30-ig dolgoztam az előző munkahelyemen, ahol nov 28-án került bérszámfejtésre az éves jutalom, ám rólam "megfeledkeztek", mivel addigra már a felmondási időmet töltöttem. Verhetem-e az asztalt a pénzemért, ha igen, hogyan, mire hivatkozva?

Figyelt kérdés

2019. dec. 10. 12:39
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg nem jár jutalom annak, aki már a felmondási idejét tölti. Lehet ilyen kitétel.
2019. dec. 10. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Sok helyen kikötik, hogy felmondási idő alatt nem jàr a jutalom, ami szerintem nettó parasztság, mert az évet ugyanúgy végiggürizted, de megtehetik.
2019. dec. 10. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Az eves jutalom az eves teljesitmeny utan adhato, es nyilvan azert adjak, hogy a kitarto munkaeroknek a moraljat emelje a jovore nezve is.

Ha opcionalis, akkor annak adjak, akinek akarjak, nem jar.

Te az evet sem dolgoztad vegig, es a jovo evi munkamoralod sem ertelmezheto.


Tehat van egy dolog, amit nem kotelezo adni, es amit az ott dolgozok tovabbi lojalitasa miatt adnak. Ebben te sehogy nem vagy benne.

2019. dec. 10. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Pontosan ezért emeltem ki, hogy hamarabb került bérszámfejtésre, mint ahogy a munkaviszonyom megszűnt volna. Ergo a többiek sem dolgozták végig az évet, csak azt a 11 hónapot, amit én is. Tudtommal a jutalom utólagosan adható a már elvégzett munkáért, nem pedig előre az esetleges jó teljesítményért.
2019. dec. 10. 15:35
 5/7 anonim ***** válasza:

#4 A "tudtommal" arra jó, hogy kitöröld vele a feneked. Ha kíváncsi vagy a valóságra szépen bemész az adott cég HR osztályára és megkéred szépen Gizikét, hogy magyarázza már el, hogy ki jogosult a jutalomra és ki nem.


De úgy általánosságban legyen bármi is a neve a jutalomnak azt azért kapod, hogy elégedett munkavállaló légy és nem azért, mert x hónappal ezelőtt jól teljesítettél. Az elvárás volt feléd amit megugrottál, múltbéli érdemek ellenére is simán lapátra raknak ha a jelenben rosszul teljesítesz.

2019. dec. 10. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Verheted az asztalt, há' hogyne verhetnéd! A hőbörgés alapvető emberi jog, mindenki óbégathat, ahogy csak kedve tarcsa. Őünéki igaza van, őünéki mindég is igaza vót, csak őü tuggya, hogy mi hogy van. Főleg itt, Kádár országában, ahol az óbégatás a proli egyetlen eszköze a hétköznapokban felgyülemlő feszültség levezetésére évtizedek óta.

Mondjuk én egy ilyen jellegű kifakadás előtt azért csak utánanéznék, van-e olyan szabályzata a cégnek, amiben az éves bónusz kifizetésének feltételeiről rendelkeznek. Ezt nehezíti, hogy november 30-án véget ért a munkaviszonyod, most meg már erősen december van. De ettől tekintsünk el, hiszen akarod azt a pízt, de nagyon ám. Nos, ha van ilyen szabályzat (vagyis nem pofára megy a bónusz kifizetése), az tartalmazhat olyan kitételt, hogy próbaidőben, felmondási időben vagy egyéb különleges időtartamban erőlködő munkavállaló nem kap belőle. Én eddig minden munkahelyemen találkoztam ilyennel, de nem tudhatom, nálatok mi a helyzet.

Ha elolvastad töviről hegyire a szabályzatot és annak rendelkezései szerint neked járt volna az éves jutalom, de nem kaptad meg, akkor lehet joggal verni az asztalt. Én így csinálnám.

2019. dec. 20. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nálunk is ez a szabály. Rosszkor mondtál fel. Utána kellett volna.
2019. dec. 28. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!