Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ha az év végi bónuszt pl...

Ha az év végi bónuszt pl februárban fizetik ki alapból, de én januárban felmondok, jár nekem a bónusz?

Figyelt kérdés

Év közepe óta vagyok itt, szóval nem tapasztaltam még, hogy megy ez a kifizetés. A kollégák közül kb mindenki mást mond, így merült fel, hogy akár jóval év vége után fizetnék ki. Én viszont januárnál tovább semmiképp nem maradnék. Az megvan kb, hogy utolsó napomon legkésőbb el kell számolnunk, de ebbe beletartozik a bónusz (hiszen az idei évi munkámért kapom).

Kinézem a főnökből, hogy megpróbálná bejátszani hogy nem jár,akkor is ha jár, ezért kérdezem most.



2018. nov. 27. 14:06
 1/6 anonim ***** válasza:
Az, hogy ki mit mond ilyen szempontból lényegtelen. Mit ír a szerződésed?
2018. nov. 27. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Általában a próbaidőre nem jár, hanem arányosan a véglegesítéstől számított időszakra. De van olyan is ahol csak akkor ha az egész időszak alatt határozatlan idejű szerződésed volt.

Ahogy az első írta a szerződésedben, vagy, ha az nem tartalmazza, akkor a munkavállalói kézikönyvben találod meg leírva.

2018. nov. 27. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Erre nem tér ki sajnos
2018. nov. 27. 14:27
 4/6 anonim ***** válasza:
40%

Nem jar. A bonusz nem kotelezoen adando, az emberek az egesz eves teljesitmenyukert kapjak, azert hogy tovabbra is jo munkamorallal tudjanak dolgozni.

Azzal, hogy felmondtal egyertelmuen kikerultel a korbol, nem is ertem hogy gondoltad ezt.

A masik, hogy sok helyen az ev kozben erkezok nem kaphatnak, mert csak teljes ott toltott ev utan jar.

2018. nov. 28. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

"A masik, hogy sok helyen az ev kozben erkezok nem kaphatnak, mert csak teljes ott toltott ev utan jar."

Mondjuk ez mekkora köcsögség már. Ugyanúgy dolgozik az ember... Meg mivan ha februárban jött? Az 11 hónap, de neki nem jár mert egy év után jár.. Ez úgy hülyeség ahogy van. Na de mindegy.


Azt se értem nálatok miért februárban van a kifizetés? Ha semmilyen szerződésed nem tér ki rá és mindenki mást mond, akkor vagy kénytelen leszel megvárni míg kiderül, vagy megkérdezed a főnököt.

2018. nov. 28. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Elvileg új rendszer van, a kollégák sem tudják még, milyen, csak hogy kb 100%ban a közvetlen felettes dönt (az, aki miatt menni készülök). Számolom akkor úgy hogy nem jár semmi, aztán max mégis. Köszönöm szépen a válaszokat
2018. nov. 29. 15:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!