Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért nem küldték még a...

Miért nem küldték még a novemberi fizetésemet? Rákérdezzek hétfőn?

Figyelt kérdés
November 18-án kezdtem el dolgozni egy cégnél. 3 hétig semmit nem is írtam alá, aztán egy nap elkérték a személyes, és a bankkártya adataimat, és másnap már elkészült a szerződés, aláírtam. Ez csütörtökön történt. Szerintetek mikor fogják küldeni a novemberi fizetést (arra a 2 hétre)? A szerződésben nem találok erre vonatkozó részt. Ti mit tennétek a helyemben?

2019. dec. 15. 17:03
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Törvényileg a tárgyhónapot követő hónap 10-ik napjáig kell kifizetni, ha nem teljesítmény bérben vagy. A főnöködet kérdezd első körben.
2019. dec. 15. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Szerintem nem teljesítménybéres. A szerződésben csak annyi van, hogy heti 40 óra, évi 3.240.000 ft bruttó = havi 270.000 nettó.
2019. dec. 15. 17:17
 3/17 A kérdező kommentje:
*havi 270.000 BRUTTÓ
2019. dec. 15. 17:18
 4/17 anonim ***** válasza:
A szerződ3sben nov 18 a kezdés ? Mert ha csütörtöki dátum a belépés akkor csak januarban lesz fizu ... Ne legyen igazam .
2019. dec. 15. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
#1-es vagyok Csatlakoznék az előttem szólóhoz, lehet hogy nem a tényleges kezdéssel vettek fel hivatalosan..
2019. dec. 15. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
66%

Egyik valasz sem pontos.

Ha teljesítménybérben vagy, akkor is munkavégzést követő hó 10-ig kell bért kapnod.

Azaz a novemberi 12 napodra a béredet december 10-ig kellett volna megkapnod. Szóval a béred késik



Ui: munkaszerződést is a munka megkezdése előtt kellett volna aláírnod.


Munkaügyes

2019. dec. 15. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Azért szivatnak, mert nyilvánvalóan lehet. Ha 11-én az irodában kezdesz, hogy jöttél a fizetésedért, akkor annak ellenére, hogy nem nagyon van rend ott a fejekben, hirtelen változott volna a taktika. Ha más nem elküld a francba, amire az azonnali felmondás a reakció, főleg ha ott a felvétel a telefonodon.
2019. dec. 15. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
18. volt a belépés dátuma, és a keltezést is úgy kellett írni csütörtökön, hogy Budapest, 2019 nov. 18.
2019. dec. 15. 17:58
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Akkor? Inkább nem eszel, csak hogy odaadományozhasd minden pénzedet ennek a remek cégnek?
2019. dec. 15. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Hát te nem vagy normális már ne haragudj. Hogy mit csinálj? Kell a pénz vagy nem?

Nekem ha nem kéne akkor hasonlóan reagálnék, még a fizetési napot követő 6. napon feltenném a kérdést és majd januárban ha akkor se jön fizu akkor lesütött szemmel megemlíteném a főnöknek.

Ha meg akarnám kapni amiért megdolgoztam, akkor már a múlt héten legkésőbb 11-én mentem volna a főnökhöz érdeklődni, hogy mi a helyzet a fizuval. Az fel se merül benned, hogy pl. rossz bankszámára utalták? :) Így csak téged fognak hülyének nézni.

Egyébként igen, már rég meg kellett volna kapni.

2019. dec. 16. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!