Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Tényleg léteznek olyan munkahe...

Tényleg léteznek olyan munkahelyek, ahol ha valaki nem vesz részt a céges karácsonyi partin, akkor feketelistára kerül?

Figyelt kérdés

Egy párszor már hallottam ilyen eseteket, itt is láttam kérdéseket feltéve, bár azok egy része kitalációnak tűnt. De tényleg van ilyen, hogy ha valaki nem vesz részt, akkor az evvel rossz pontot szerez, és mondjuk egy esetleges létszámleépítéskor őt veszik előre? Vagy egyszerűen elküldik mondvacsinált indokkal, csak mert nem vett részt?

Én még nem tapasztaltam ilyet egyik helyen se, ahol dolgoztam, bár a többségükön nem is volt ilyen céges parti.


2019. dec. 15. 18:05
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Ja, azok az esetek, amiket ismerősöktől hallottam, igazából csak annyiból álltak, hogy majréztak, hogy mindenképp be akarnak menni, mert ha nem mennek, esetleg rossz néven veszik, és lehet utána nem sokáig dolgoznak ott. De nem tudom, ezek nem alaptalan parázások voltak-e csak. Csak engem néha azért zavart, mert volt, hogy egy jó előre megbeszélt közös programot mondtak le a karácsonyi parti miatt.
2019. dec. 15. 18:10
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Vannak ám.

Bár én azt mondom, én magam jönnék el attól a cégtől, ahol nem a teljesítmény, hanem a munkához egyáltalán nem kapcsolódó díszpinty-szerep a mérvadó.

2019. dec. 15. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
63%

Nálunk a bónuszodat nem kapod meg ilyenkor.

Dél budai 3 csíkos telko cég.

2019. dec. 15. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
75%
A sokat emlegetett (nem túl jó hírrel) O betűs MLM cégnél is ez van. Ha nem adod elő, milyen atom jól érzed magad az ilyen bulikákon (amikből kb minden hétvégére jut egy, és MINDEGYIKEN ott kell lenned, ha te igazán jó gyerek vagy, meg lehetőleg posztold is ki, hogy minél több ismerősöd lássa, milyen király náluk dolgozni), akkor ha konkrétan ki nem is rúgnak, de durván ki leszel közösítve, megnehezítik a munkád.
2019. dec. 15. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
3: Mert a bónuszt nem utalják, hanem ott adják oda kézbe?
2019. dec. 15. 18:36
 6/12 anonim ***** válasza:
79%
Közvetlenül nem bizonyítható módon működik ez. Amikor a "cég iránti lojalitás" kerül szóba, akkor kerülnek elő ezek a fekete pontok.
2019. dec. 15. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
6: Azért azt elég röhejes elképzelni, hogy mondjuk valakit, aki a munkában apait-anyait belead, a túlórákat is mindig kivétel nélkül elvállalja, illojálisnak könyvelnek el, mert nem jelenik meg a céges partin jópofizni.
2019. dec. 15. 19:45
 8/12 anonim ***** válasza:
5%
Az általad vázolt kifogások semmit nem jelentenek, amikor azt veszik górcső alá, hogy csapatember-e valaki vagy sem. Ha tovább görgetjük a gondolatmenetet, hogy a magányos hősök kora a szocializmus végével letűnt Magyarországon, akkor kérdezz meg bármilyen főnököt, - akinek egy tollvonásán múlik emberek sorsa, - hogy érdekli-e, mennyit túlórázott valaki! Egyébiránt csak annyit szeretnék még tudatni veled, hogy én az általad kiírt kérdésre válaszoltam, - nem fogok arra a szintre lealacsonyodni, amit az emberekből próbálsz kihozni a kekeckedéseddel! Ha tetszik, jó, ha nem tetszik, akkor is így lesz! Jó mulatást!
2019. dec. 15. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
8: Bocs, de nem értem. Milyen kekeckedés? Nekem ez a véleményem, és kész.
2019. dec. 15. 20:08
 10/12 anonim ***** válasza:
68%
van, sajnos. Előző munkahelyemen érdekes módon azok nem kaptak "fizetésemelést" akik nem voltak a céges bulin.
2019. dec. 15. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!