Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » A szuleim miatt nem merek...

A szuleim miatt nem merek nagyot almodni, nem hiszem, hogy valami sikerulhet. Van kiut?

Figyelt kérdés
A szuleimtol egesz eletemben azt hallottam- lattam, hogy az elet szar, beerik minimummal es nem mernek nagyot almodni, semmi nem sikerul, minden rossz. Igy felnoni eleg nehez, ugy erzem nem tudok belole kitorni, egy sima egyszeru munkahelyen is megkerdojelezem a kepessegeim... Van valaki igy ezzel? Hogy valtozhat eg?
2019. dec. 27. 14:31
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Illetve mef az is, hogy ha adodott egy kisebb nehezseg az eletben, azt igy kezeltek mintha hatalmas nagy problema lenne. Anyukam rendszeresen tragedianak fogta fel az elet kisebb megoldando problemait (egy egyszeru vasarlast is) es ezt atragasztotta ram :(
2019. dec. 27. 14:34
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Az egyetlen kiút, ha messzire elköltözöl és magadtól (jobb esetben egy társsal/barátokkal) megtanulsz másként élni. Helyesebben megpróbálsz másként élni, ugyanis ezt a mintát majdhogynem kitörölhetetlenül beléd égették.



Hasonlóan nőttem fel.

2019. dec. 27. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

önfejlesztés, beléd táplált hiedelmek felülvizsgálata segíthet a probléma megoldásán.


Azért mert ők szűklátókörűek, te még viheted többre.


Nálunk is ez ment, sőt megy is.. Ma már meg se hallom a panaszkodásukat.

2019. dec. 27. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
67%
Keress egy érett, felnőtt partnert, aki motivál, segít, és támogat!
2019. dec. 27. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
30%

Kétségtelen, hogy a gyerekkori szocializáció eléggé meghatározó, de főleg azoknál, akik genetikusan örökölték a teszetoszaságot, vagy egyéb előnytelen dolgot.

Ilyenkor a legegyszerűbb a sikertelenségekért a szülőket hibáztatni!

Az életképes ember viszont azt mondja, hogy a negatív példa is példa és pont ebből tanulok, miközben igyekszem az életem nem a látott rossz irányba terelni.

Nálam nyomasztóbb szülői háttered neked sem lehet, én levonta, a tanulságot már gyerekként és egy nagyon sikeres ember lettem, minden téren.

2019. dec. 27. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha van lehetőség akkor költözz el.Mindenki viheti többre,nem kell a szülők útját járni.
2019. dec. 27. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Koszonom mindenkinek💙
2019. dec. 27. 15:12
 8/12 anonim ***** válasza:
46%

Miért vagy még velük és miért nem te segítesz nekik? Nem mersz nagyot álmodni?


Sokan azért nem álmodnak nagyot, mert jó néhányszor pofára estek és a biztonságot választják a kiszámíthatatlanság helyett, amiből az elmúlt 20 évben erősen kijutott miden magyarnak.


Ha szüleiddel kapcsolatban van kérdésed, tanácsolom, hogy az egyenes gerinc megőrzése érdekében velük (is) beszélj erről és ne találgass, hogy mit és hogyan gondolhatnak.

Meglepő néha az igazság a kitalációval szemben!

2019. dec. 27. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
80%

genetikában nincs teszetoszaság vagy lustaság ez mind tanult, felvett dolog.


Nagyapáinknál ilyen probléma nem volt. Kiment a mezőre és dolgozott napnyugtáig, másnap megint.. a hónap minden napján csinált valamit. a gyereke is ebbe szocializálódott bele.. nem volt "nincs kedvem menni" mert a föld nem veti be magát, a termés nem szüreteli le magát. Menni kellett és kész.

2019. dec. 27. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
25%

@9 Ez egy baromság, nagyszüleink generációját súlyosan megnyomorította a háború, aztán az önkényuralmi rendszerek. Oké volt nőt meg gyereket verni, sok férfi itta magát halálba, megalapozták a mai negatív, rákbeteg, korrupt magyar világot. Ne fényezzük igaztalanul.


@Kérdező: tessék elköltözni meg azonnal felkeresni egy pszichológust, nagyon sokat fog segíteni.

2019. dec. 27. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!