Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mennyi az esélyem, hogy a...

Mennyi az esélyem, hogy a munkaügyi hivatalban kérésre valamilyen képzés, tanfolyam elvégzésének lehetőségét felajánlják részemre?

Figyelt kérdés

17 hónapot dolgoztam részmunkaidőben, tehát szereztem álláskeresési járadékra jogosultságot.

Végzettségem érettségi + egy lezárt alapképzés, de a diplomámhoz valószínűleg még évekig nem jutok hozzá. Hiába küldöm el a jelentkezésem sok állásra, nincs tolongás... Igaz, még másodéves vagyok egy másik főiskolán, de mellette szívesen vállalnék munkát, eddig is így csináltam. Viszont sokkal jobb lehetőségeim lennének a munkaerőpiacon, ha segítenének valamilyen továbbképzéssel (pl. nyelvtanfolyam, számítógép-kezelői tanfolyam). Hogyan érhetem ezt el?


2016. febr. 15. 19:51
 1/2 anonim ***** válasza:

"Igaz, még másodéves vagyok egy másik főiskolán"


Amennyiben diák státuszod van, akkor sehogy. Munkaügyi központ csak regisztrált munkanélküli képzését segíti - ha diák vagy, akkor nem lehetsz regisztrált munkanélküli.


És abban sem vagyok biztos, hogy megvan az álláskeresési járadékra az időd, mert ha jól emlékszem, akkor az elmúlt 3 évben kell lennie 365 napnak kell biztosítottnak lenni

2016. febr. 15. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
80%

így van, ez elég sok dologtól függ, de ennyi információból egyből az szúr szemet, hogy te diák vagy.


innentől már csak az a kérdéses, hogy hány éves vagy, meg hogy mióta vagy regisztrált munkanélküli.

azt hiszem, a legtöbb képzésnek az a feltétele, hogy legalább 6 hónapja legyél regisztrálva.


persze ez valóságban sokszor szokott úgy működni, hogy hálóval fogdossák az embereket, és ha nincs ki az indulólétszám, akkor végső esetben bevesznek olyat, akinek nincs 6 hónap...de ez pont azért van, mert nem mész el akárhova.


lehet, hogy van földmunkagépkezelői meg varrónői tanfolyam, és kész. nem az van, amire te gondolsz.

2016. febr. 15. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!