Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogy lehet megnevelni az...

Hogy lehet megnevelni az olyan munkatársat, aki nem mos kezet (wc után)?

Figyelt kérdés

A kilincset meg mindent ilyen kézzel fogdos meg. Már nincs gyomrom mosdóba menni.


Felettese vagyok, szóval szólhatnèk érte.


Ti hogyan tennétek?


2019. dec. 31. 10:21
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
9%

SEHOGY.

Egyrészt, ha neki erre nincs igénye, akkor hiába szól bárki is, másrészt neked semmi alapod nincs egy felnött embert nevelni.

Hiába vagy a felettese, te csak a munkája miatt szólhatsz bármit is, a privát szokásai miatt nem.

A felettes ugyanis nem ugyanaz, mint egy kisgyerek anyja-apja, azaz csak munkaügyileg vagy fölötte.


A mosdóban meg egyszerüen megmosod a kezed, illetve egy nedves tisztítókendövel letörlöd a kilincset - akkor részedröl biztosítva van a tisztaság, azaz nincs semmi probláma a továbbiakban.

2019. dec. 31. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
91%
Megkéred, hogy időközönként legyen olyan kedves letörölgetni a munkaeszközöket, villanykapcsolókat, kilincseket, mert most van a megbetegedések időszaka és nem mindenki mossa meg a kezét, mielőtt bejön a külvilágból.
2019. dec. 31. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
61%
Ha gyerekkorában nem sikerült megnevelnie őt a szüleinek, akkor szerinted neked menni fog?
2019. dec. 31. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
92%
Kirúgnám, mert a környezetére és önmagára is igénytelen. Sok munkahelyen ez alapfeltétel, számtalan apróhirdetést láttam már így, hogy ezek bele vannak írva.
2019. dec. 31. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
93%
Én kiragasztanék a mosdóban lapokat, mint amik a rendelőkben vannak, a helyes kézmosásról és mindig meggyőződnék róla, hogy mindig van szappan, kéztörlő kint. Én speciel a törölközőt nem szeretem, mert nedves folyton, büdösödik, nem sokaknak jut eszébe cserélni, így én a szobámban tartok mindig kézfertőtlenítőt.
2019. dec. 31. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
82%

Ki lehet hasznàlni azt az emberi ösztönt hogy utànoznak!!


En pl orvossal jartam igy, rühelltem pl hogy injekcional ill barmikor soha nem mos kezet elöttem pedig ott a csap a rendelöben.

Igy ugy kezdtem nala mindig hogy vittem be hozzà kezfertötlenitöt es az orra elött belepeskor attörölgettem vele a kezem mint valami hipohonder! Es csoda törtent! Injekcio elött a csaphoz ment kezet mosni!!


Masik.

Baratom idegesitett hogy nagywc utan nem mossa meg magàt. Szimplan azt csinaltam hogy nala wc utan gyors lemosakodtam mindig nagy elànnal hol talàlok törölközöt? Meg minfenfele feltünö modon, meg is dicsert hogy olyan jo hogy en wc utan is, es mindig azonnal àgyba vihetö vagyok(mashogy mondta de cenzuràs), es onnanstol ö is igényes lett.

Tévhit az hogy a wc papir elegendö. Nem az.

2019. dec. 31. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Szuper ötletek!
2019. dec. 31. 10:54
 8/15 anonim ***** válasza:
85%
Nálunk ez úgy működött, hogy hasmenős időszakban kirobbant bent egy járvány (amúgy nem robbant ki) de összehívtak minket, és a főnök mindenki szájába rágta a kézmosás fontosságát.. Abból a 3 emberből 2 azóta is mossa a kezét, de az az 1 még mindig nem
2019. dec. 31. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
77%

Először beszélni kéne négyszemközt, ha ez nem használ, akkor a kollégák előtt kell elbeszélgetni vele úgy, hogy biztosan mindenki hallja.

De ha olyan a munkaközeg és a kollégák is, akkor lehet őket bátorítani, hogy megdobálják szappannal.


Ha az én kollégán nem mosna kezet, akkor biztosan minden egyes alkalommal jó erősen hozzávágnám a szappant. Persze ezt mindketten poénnak fognánk fel, nem lenne sértődés, de tanulna belőle.

2019. dec. 31. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
70%

[link]


Amúgy meg: oktatás mindenkinek a kézmosásrról

2019. dec. 31. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!