Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mi van az emberekkel?

Mi van az emberekkel?

Figyelt kérdés
Most éppen munkahelyen, de más csoportokban is, korábban osztály, vagy ahol sportoltam, az emberi kapcsolatokat legalábbis furcsának látom. Először is ha valakivel ketten vagyunk, tök normálisan el lehet beszélgetni. Minél nagyobb a létszám, nő a butaság foka. Egyrészt nem mondják meg az ember szemébe ha bajuk van, furkálódnak, irigykednek a másikra, nem őszinték. Én pl. nem azt mondom hogy kiközösítenek, de nekem van hányingerem a sok hülyeségtől sokszor, hogy aki nincs ott az hülye, aki meg egy mószerolós az jó gyetek, mert látszik rajtam, hogy nekem ez nem tetszik és ennek hangot is adok. Ezen felül vannak olyan dolgaim, amik nem extrák, de az ő köreikben furcsák, versírás, dalszövegek írása, fordítása, stb. Röviden, totál ostoba nyalizósnak kell lenni hogy kedveljenek ?
2019. dec. 31. 11:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Nem kell nyalizósnak lenned, itt mindig is úgy működtek a dolgok, ahogyan leírtad.

Csordaszellem.

Kollektív gyűlölködés.

Irigykedés.

Intrika.

Kiközösítés.

Ferdítés.

Álhír terjesztés.

Hazugság.

Közérdekű információ tudatos elhallgatása, visszatartása.

Átnyúlás.

Gúny.

Fölényeskedés.

Megalázás.

Szolgálati út, ügyviteli rend megkerülése.

Kettős mérce alkalmazása.

(Un)Szimpátián alapuló vezetés.

Sógor, koma, jóbarát elvű kiválasztások.

Egyoldalú adatfeldolgozás, - amikor csak a nekem szimpatikus ember álláspontját vagyok hajlandó felületesen megismerni és így döntést hozni más ember sorsáról.

Hiszékenység.

Butaság.

Felkészületlenség.

Szakmai érdektelenség.

Tapintatlanság.

Udvariatlanság.

Mind, mind napi kellékei a magyar munkahelyi életnek, furcsállom, hogy ezt csak mostanában vetted észre. A lényeg, hogy akik ezeket alkalmazzák, azok az - egyébként kelletlenül felszínes - kapcsolatok rendszerében, alkalmatlanok arra, hogy a szakmai tudásuk pillérein legyenek képesek érvényesülni és éppen ezért a leírt eszközök alkalmazása által érzik magukat "valakinek".

2019. dec. 31. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
1-es, ezzel kb leirtad, hogy meg mindig kommunizmus van.
2019. dec. 31. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Természezesen nem most vettem észre, csak most egy nyugodtabb időszakomban felvetettem, mint egy kérdést, mások erről mit gondolnak. Azt vettem észre, hogy van aki ilyen légkörben mint a pisztráng, ficánkol, az olyanok mint én meg inkább undorodva nézik.
2019. dec. 31. 12:10
 4/11 anonim ***** válasza:
Igen, vannak sokan, akik arra élveznek, hogy a káoszban miként próbálnak túlélni mások, - főleg ezek szoktak sokat vetíteni, ferdíteni, aztán tenyerüket dörzsölgetve mulatnak az elért "eredményeken".
2019. dec. 31. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Na igen, ez is kérdés hogy valamiféle magyar, posztkommunista attitűd, vagy szetencsésebb helyeken is így van e. Én pl sokszor megfordultam Európában a sport révén , laktam családoknál, Hollandiában sokat, teljesen mások az embetek.
2019. dec. 31. 12:14
 6/11 anonim ***** válasza:
De azok nem magyarok. A kulcsszó: magyar.
2019. dec. 31. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Én is azt érzem, hogy egy totális káoszban él a társadalmunk, mert vagy k×a nagy feszkót tudnak egymás közt generálni az emberek, vagy egy nagy álarcosbálban éldegélnek. Köztes, nyugis élet nincs.
2019. dec. 31. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Igen. Most ment nyugdíjba egy kollégám. Búcsúbeszédében azt mondta, hogy maradjunk igazi közösség .. Utána megkérdeztem, miba f.ról beszélsz, ez hol közósség, ez egy horda. Azt mondja jó tudja de hátbmit mondjon..
2019. dec. 31. 13:03
 9/11 A kérdező kommentje:
A szó eredeti jelentése szerint, ahogy olvasmányaimból tudom, a közösség egy valamiféle egymással szolidáris, a másik egyéniségét tiszteletben tartó egy célért küzdeni képes, felelősséget vállaló egysége lehetett, az egész emberiségnek, talán az úgynevezett paradicsom vagy aranykor néven jelölt korszak, és ennek a felbomlását is nagyjából elhelyezik időben, kérdés ez miért következett be, egyáltalán volt e ilyen. Az biztos, hogy igény lenne rá, viszont a különféle vallási gyülekezetek, szekták, ennek torz pótlékai, de még annak is gyatrák.
2019. dec. 31. 13:53
 10/11 anonim ***** válasza:
Szerintem nemcsak Magyarországon.
2019. dec. 31. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!