Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Szerintetek milyen álláshirdet...

Szerintetek milyen álláshirdetésekre lenne érdemes mennem?

Figyelt kérdés

22 éves srác vagyok, második évnél járok egyetemen.


Azon gondolkozom, hogy muszáj lenne valamikor passziváltatnom, és egy ideig munkába állnom, mert szeretnék végre stabil(abb) anyagi hátteret.

Szülői segítség családi okok miatt nincs mögöttem, egyetemi szoctámból, félárvaságiból és a nyári diákmunkából megkeresett félretett pénzből meg eléggé szűkösen jövök ki.


Szeretnék végre valami olyat csinálni, ami nem a céltalan biflázás körül forog. Megcsinálni megfogom ezt a diplomát, de egyhuzamban a biflázás plusz csóróság eléggé lélekölő.


Milyen helyekre lenne értelme jelentkkeznem?


Egy kikötésem van: nem gyári munkát szeretnék.


Dolgoztam eleget gyárban nyáron is, tavaly nyáron is, meg gimnázium utolsó két évében is (magántanuló voltam, belefért), nincs kedvem hozzá.


Érettségi az eddigi legmagasabb végzettséget igazoló papírom, de ezen kívül könnyen tudnám igazolni az utóbbi 2 évemet biológia szakon, plusz angolul is elbeszélgetek interjún közép szinten ha kérik.


Valahogy találtak és találnak az emberek munkát régen is és ma is, mégsincs mindenkinek programtervező informatikus meg villamosmérnök diplomája.


Milyen munkakörökben alkalmaznak olyat, aki simán csak tanulékony, jóeszű, és dolgozni akar?


Köszi



2020. jan. 1. 19:36
 1/7 anonim ***** válasza:
37%
Erettsegivel a hatad mogott nagy elvarasaid ne legyenek. Ha mákod van talalsz vmi irodai munkát, portás, recepciós és ennyi. Vagy elmehetsz még pizzafutarnak vagy vmi autoval szaladgalos melo.
2020. jan. 1. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
43%
Értékesítés, promoter munka, pincér, mozi jegy szedő. Igazából szinte bárhol, ha szimpatikus vagy.
2020. jan. 1. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Nagybátyám (régebben tartottam még vele kapcsolatot) pl egy érettségivel ment el még kb 2000-ben a Telekomhoz irodai nem tudom minek.

2007-8 körül már határozottan emlékszem hogy jól kereső, saját társasházi lakással rendelkező valamilyen középvezető volt.


Egy érettségivel.

Nem logisztika szakkal, vagy a nagyon divatos menedzsment szakkal a háta mögött, mezei érettségi. És nem 1920-ban.


Az irodai munkák jól jönnének, és esetleg még a pultoskodás is tetszik. (A kasszázástól eleinte tartanék, de barátnőm is 2-3 hét alatt belerázódott, pedig lassan számol fejben)

2020. jan. 1. 19:50
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Mennyi fizetéssel lennél elégedett havonta? Melyik városban keresel melót?

Akkor talán tudok tippet adni.

2020. jan. 1. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Ez is fontos infó, köszi hogy emlékeztetsz 4-es :)


Mobilis vagyok, Budapestről Szegedre költöztem, így mindkettőt már eléggé jól ismerem.

De nagyon szeretem Zalaegerszeget, és Győrt is ismerősök miatt.

Kisebb települések is érdekelnek, például Pest megyén belül Pilisvörösvár, Pilisszántó, Pilisszentiván, Budaörs, Páty, Monor, ilyesmik.

A fő kérdés mindegyiknél a lakhatás, hogy mennyiért és milyen körülmények között.


Jelenleg 47 ezer/hónap áron bérlek egy szobát Szegeden egy két szobás panelban egy lakótárssal.

Ilyesfajta helyben gondolkodnék akkor is ha költözök.

Sokat voltam kollégiumban, nálam 20 évesen vége szakadt a kollégium varázsának :D


A fizetés terén:

Ez megint csak lakhatás függő, de ha a Szegeden maradnék, a jelenlegi 47 000/hó szobában, akkor kb 110 000 ezer lenne az a minimál határ amire azt mondom oké, ezért szívesen pultoskodok, portáskodok, postázgatok, excellezek napi 8 órában.


Éjszakázással van csak mindig bajom, azokat a munkákat tényleg fizikailag képtelen vagyok hosszú távon csinálni amiknél az este 10 és reggel 6 közti műszakok is kötelezőek lennének :/

Tudom, finnyásság, de teljesen szétestem ezeknél a munkáknál már pár hét után.

2020. jan. 1. 21:10
 6/7 anonim ***** válasza:

Szerintem akkor maradj Szegeden, ha ott ilyen áron van albérleted, mert Pesten rá fog menni a fizetésed és találni sem könnyű, kisebb városban pedig munkalehetőség van kevesebb.

Nehéz így megmondani, menj fel ilyen weboldalakra, esetleg lépj be facebook csoportokba és nézd meg a kínálatot, válaszd ki, ami szóba jöhet, azok közül is azokat, ahol jobban fizetnek és kezd el felvenni velük a kapcsolatot.

2020. jan. 2. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Rendben.


Annyi még, hogy egy irodista munkakörben például miket várhatnak el?


Az hogy tudom használni az excellt, és nem teljesen ismeretlen a libre office se, azon túl milyen ismeretek kellhetnek?


Én mindig úgy képzelem ezt el, hogy alapvetően minden irodai munkahelynek megvannak a saját kis belső működési szabályai, amiket kívülről nem nagyon lehet látni. ezért gondolom minden új munkavállalónak van mondjuk 2-3 hét betanulós ideje.


Ez mennyire fedi a valóságot?

2020. jan. 2. 12:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!