Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogy érdemes tálalni a főnökne...

Hogy érdemes tálalni a főnöknek hogy van egy jobb ajánlatom, és vagy megadja ő is vagy kalap kabát?

Figyelt kérdés

Hogy érdemes ezt kulturáltan tálalni? Találtam egy másik helyet és ugyan irtózom az új helyektől de többet ajánlanak, így vagy megadja ő is azt a többet és maradok vagy kalap kabát.

Ezt kéne kulturált formába önteni.


2019. dec. 31. 17:00
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Ez elég egyszerű. Megírod a felmondásodat amibe nyugodtan beleírhatod, hogy miért akarsz felmondani. Ezek után bemész vele a főnökhöz és elmondod neki, hogy kaptál egy másik állást ahol x fizetnek. Mond neki nyugodtan ha megadja ő is ezt az összeget akkor nagyon szívesen maradnál itt de ha nem akkor sajnos fel kell mondanod. Ezután rakd le nyugodtan a felmondásodat elé innentől már tőle függ a dolog.
2019. dec. 31. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
mondjuk ez keménye visszaüthet mert ha már ott van a felmondás a főnök előtt papíron akkor mondhatja a főnök h nincs miről beszélni isten áldjon fiam menjél.
2019. dec. 31. 17:55
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

De hát azt írtad, hogy ha nem adja meg akkor mindenképpen váltani fogsz.


Én olvastam félre ?

2019. dec. 31. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

" akkor mindenképpen váltani fogsz."


Szövegértés???


ÉPP AZT ÍRTAM hogy NEM MINDENKÉPPEN Váltok.... ha mindenképp váltanák azt jelentené ha megadja az emelést akkor is elmegyek.


(volt ilyen kollega is.. megkapta az emelést erre közölte h kösz de akkor is megy)

2019. dec. 31. 18:01
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

Főnökönként más-más lehet az előadás/-od módja. Érdeklődj utána, nála melyik a hatásosabb.

Leírok valamit, ami hasonló: főiskolai v. egyetemi vizsgákon mindig jó tudni, hogy a vizsgáztató mit bocsát meg.

1. el sem mész a vizsgájára, mert nem vagy felkészülve, amiért ő nagyon megorrol rád, hogy vagy annyira pimasz, hogy nála vizsgára sem mész, semmibe se veszed a személyét,

2. pimaszul elmész a vizsgájára, holott semmit sem tudsz, de legalább értékeli, hogy "ember számba" veszed őt.

Mindkét esetben kirúgnak, de nem mindegy, hogy ki rúg ki.

Most a tárgyra térve:

főnökként, én azt szerettem, ha bejelentkezett az alkalmazott beszélgetésre (vagy hozta a felmondását, vagy csak szóban adta elő, mi a terve). Elmondta azt, amit Te is kérdeztél, azaz őszintén elmondta a szándékát. Ha elégedettek voltunk a munkájával, igyekeztünk őt megtartani (a szocializmus idején a bérfejlesztés egészen másképp volt, mint ma: hiába akartam volna tartani, ha nem volt mód a béremelésre - nem volt miből, mert már kimerült az évi keret a tervezett nemzetgazdaságban).

Röviden: attól függően, milyen előadásmódot kedvel a főnök, menj el hozzá és add elő a kívánságod, de hangsúlyozd ki, hogy szeretnél maradni, de máshol többet ígérnek.

2019. dec. 31. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Oké, megvan. Nem ment át mit akartam. A felmondás nem azért van, hogy te mindenképpen el akarsz menni, hanem hogy a főnök is lássa, hogy komolyan gondolod azt, hogy ha nem kapsz emelést akkor váltani fogsz.
2019. dec. 31. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

" milyen előadásmódot kedvel a főnök"



Gőzöm sincs erről egyet tudok: akkora skót hogy 5 ft-ot is úgy ad ki mintha a fogát húznák..


Csak egy példa. ANTSZ büntetés kellett ahhoz hogy legyen a mosdóban kéztörlő és folyékony szappan. Előtte nem volt mert DRÁGA!! Érted! Teszkóban 300 ft egy flakon szappan elég egy hónapra de ő drágállotta.

2019. dec. 31. 18:08
 8/20 A kérdező kommentje:

"1. el sem mész a vizsgájára, mert nem vagy felkészülve, "


Ki az a gyökér aki ne megy el egy vizsgára de feljelentkezve marad? Én is volt hogy nem tudtam időben felkészülni de egyszerűen leadtam a vizsgát és onnantól fogva nem "nem mentem el" mert fel se voltam jelentkezve.

2019. dec. 31. 18:16
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
Bírom, hogy segíteni próbálnak itt neked, de te olyan flegmán, fellengősen válaszolsz az értelmes, normális válaszokra is, hogy csak nézek. Én is úgy értelmeztem, hogy ha nem adja meg elmész. Nyilván az előző úgy értette a mindenképpent, hogy ha nem adja meg, mindenképp elmész. De, ha ennyire ingerült vagy, nem csodálom, hogy izgulsz. De gondolom, a főnökkel nem fogsz így flegmázni. Én nem ajánlom.
2019. dec. 31. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
Hagyjátok már, ez a kamumunkaügyis kérdező, minden áldott nap provokálja a népet. :D Nem igaz, hogy még mindig vannak, akik beveszik ezeket a sztorikat, és regényekkel válaszolnak rá. De végülis ebből él, és legalább én is jól szórakozok. :D
2019. dec. 31. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!