Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit tesztek olyan esetben,...

Mit tesztek olyan esetben, amikor több állásinterjúra is behívnak, de a kevésbé szimpatikusabb helyen történik meg elsőként az interjú? Mit mondotok?

Figyelt kérdés
Jövőhét elején megyek egy állásinterjúra, illetve rá 2 hétre egy újabbra. A jövőheti igazából csak azért opció, mert ha nem találok semmi olyat ami tetszene, akkor is szeretnék munkába állni, nem engedhetem meg magamnak, hogy hónapokig ne dolgozzak. Épp ezért minden lehetőséget szeretnék figyelembe venni. Az működhet-e, hogy nyíltan, őszintén elmondom azt, hogy még más interjúkra is megyek és pl. február 1-re el tudom dönteni, elvállalom-e az állást. Nyilván itt most a pozitív forgatókönyvvel játszottam el, mely szerint én lennék a kiválasztott.
2020. jan. 3. 09:22
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
Igazad van, teljesen egyetértek veled, csak nehezen veszi be a gyomrom, hogy én se legyek korrekt. De nincs mit tenni
2020. jan. 3. 11:09
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

Bocsi, nem olvastam végig a válaszokat.


Ha azt kérdezik, mikor kezdenél, mondj be pár hetet, amikorra már tudod, hogy lesz válasz a másik interjúról.


VAGY


Mond, hogy azonnal kezdesz. Úgyis van próbaidő és, ha közben a másik interjú jól megy és felvesznek, azonnal fel is mondhatsz és felmondási időt se kell letölteni.

2020. jan. 3. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%

Én nem kezdeném el ezt elmondani, ha nem kérdeznek rá. Ha rákérdeznek, mikor tudsz kezdeni / mikorra tudsz dönteni, akkor mondj február első hetét, valószínűleg nem fognak rákérdezni, hogy konkrétan miért.


Abban az esetben érdemes egyáltalán megemlíteni a többi interjút, ha rákérdeznek - akkor azért nem érdemes hantázni. A mostani munkahelyemen is megkérdezték, amikor voltam interjúzni - akkor még leírás alapján az egyik másik szimpatikusabb volt... persze akkor sem ezt mondtam el konkrétan, hanem hogy aktív álláskeresésben vagyok, több helyre behívtak, majd az interjúk alapján mérlegelek.


Amúgy meg vissza tudod mondani azután is, miután kiválasztottak.

2020. jan. 3. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Én az azonnali kezdést választanám, addig is dolgozol és keresel pénzt. Ha felveszneka másik helyre, akkor indoklás nélkül felmondhatsz a próbaidő alatt, és mehetsz oda.
2020. jan. 3. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem biztos, hogy február 1-re választ kapsz a 2. helyről. 2018-ban voltam nagy álláskeresésben és 2 helyről is 2 hónap múlva szóltak, hogy felvettek, így az a logikus, ha elkezdesz dolgozni ott, ahol leghamarabb felvesznek. Én is mondtam már fel próbaidő alatt 2 hónap után, amikor felvettek máshová, szuper érzés volt, hogy addig is pénzt kerestem, nem pedig a megtakarításom fogyott.
2020. jan. 3. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Én hasonló dilemmában voltam nemrég :) Elsőként egy olyan helyről kerestek meg ahol a munkakör nem épp az a szakterület amire mindenképp vágyom hosszú távon. Egy héttel későbbre még volt két interjúm olyan munkakörökbe amikben hosszabb távon el tudom képzelni magam. Mindhárom interjún részt vettem és elsőként az első helyről jeleztek. Jó ajánlatot kaptam, így elfogadtam és jól tettem, mert a másik két helyre nem vettek fel. Igazából nem rossz munkakör, csak annyira nem áll hozzám közel, de jobb mint hónapokig munkanélküli lenni.

A helyedben én nem említenék meg semmit, maximum ha rákérdeznek akkor mondanám, hogy még mész máshova is interjúra.

Mivel írtad hogy nem akarsz hónapokig otthon lenni munka nélkül szerintem ha felvesznek az első helyre akkor fogadd el, hisz egyáltalán nem biztos, hogy a többi helyen is rád esik a választásuk. Ugyanakkor ha mégis még mindig visszaléphetsz, felmondhatsz a póbaidő alatt minden további nélkül.

2020. jan. 4. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!