Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogyan kerestek pénzt Budapesten?

Hogyan kerestek pénzt Budapesten?

Figyelt kérdés
Nem tudom, hogy én vagyok-e ennyire szerencsétlen, hogy nyelvtudással nem találok jól fizető állást. Most jöttem vissza külföldről és szerettem volna Budapestre költözni és ott dolgozni. Recepciós állásokra jelentkeztem, egy hostelben vagyok jelenleg, 4 fizetetlen betanulós napom volt és most próbaidőn vagyok, de első hónapban 120ezer körül lenne a fizetés a másodiktól meg 150ezer lenne. És ez semmi, amikor szobáért 60 ezret kellene fizetnem...oké, visszahivtak Budapest egyik 4 csillagos szállodájától, az egyik legjobbtól a városban, az meg 140ezret ajánlott. Hogy lehet itt jól keresni?
2020. jan. 3. 17:50
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Bolti eladó és recepciós....

Igen, tényleg igazán keresett “szakmák”.

2020. jan. 3. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
Én is légiutaskísérőnek készülök, csak meg kell tanulnom úszni.:D de 120 meg 140 ezres fizetésből ez lehetetlen lenne...
2020. jan. 3. 21:09
 13/15 anonim ***** válasza:

"Talán a recepciós az nem normális végzettség....?"


A recepciós az nem végzettség. Se nem normális, se nem normaltalan. Az egy munkakör.

Jól keresni olyan tudással lehet, aminek a ritkasága viszi fel az értékét. Vilagnyelvek ismerete nem elég ritka ehhez.Kellene valami plusz.

2020. jan. 4. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

"Mindig azt gondoltam volna, hogyha nyelvtudas van, akkor lesz egy jol fizeto allasom"

Nem akarlak megsérteni, de szerintem a bolti eladó és a recepciós nagyjából egy kategória. Sőt az eladói munkakörhöz kell eladói végzettség, ellenben recepciós egy érettségivel is lehetsz.

A nyelvtudás önmagában semmire sem elég, ha csak nem beszélsz tényleg profi szinten legalább kettő nyelvet (mondjuk angolt és még valamilyen ritkábbat, pl. kínai), akkor már valóban, csak a nyelvtudásból megélhetsz jól pl. tolmácsként.

Egy keresett diploma és a nyelvtudás már sokat ér, azonban önmagában a nyelvtudás jó végzettség nélkül annyit ér mint egy végzettség nyelvtudás nélkül. - Azaz hiába tudsz beszélni folyékonyan angolul, ha szakmailag nem értesz a területhez :)

2020. jan. 4. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Mit mondtál? 140 nettó? Az 210 bruttó. Nálunk a helyi teszkóban ennyi az alapbér. Ha már átmész a LIDLbe jól jártál. Szerintem ezt az álmot engedd el, hogy egy két nyelvvel jól fogsz keresni. Ez egy álom, ahogy az is, hogy van egy diplomád és azzal minden rendben lesz
2020. jan. 4. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!