Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Havi 80-90 ezerből hogyan...

Havi 80-90 ezerből hogyan lehet megélni?

Figyelt kérdés

Most ennyi a bevételem, nem lényeg, miért.


A kabátomban szinte mozogni nem merek, mert tavaly, tavalyelőtt többször volt varrva.

2 hónapja nincs melegvizem, mert a ház állapota és a család hozzáállása miatt már eleve barkácsolni kellett a készüléknél, pénzem ugye nincsen egyébként se szerelőre, aki esetleg meg tudná csinálni, nem hajlandó (családtag).

A már lyukas sportcipőmnek elszakadt a fűzője, egy darab kiscsizmám még van egész télre.


Főzni szó szerint éjszaka lenne időm. Zacskós leveseket főzök ebédre.


Nadrágom, pulcsijaim szerencsére jelenleg vannak.


2020. jan. 4. 11:21
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
37%
Sehogy. Többet kell keresni. Az elején a lehető legtöbb túlórával, a túlóra pénzt félretenni tartaléknak és fejlődésre fordítani.
2020. jan. 4. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
26%
Mennyi ebből a lakhatási költséged?
2020. jan. 4. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
94%

Én 80 ezerből élek, de nem ilyen pocsékul... Én is most vettem télikabátot 4000 forintért és mindig megnézem az utolsó pár cipő akciókat (így 1500 ft volt).

SOSE eszem zacskós leveseket, de én gyúrom a tésztát, zsemlét és amikor főzök, akkor azt 3-5 napra, így az ebéd max 200-300 forintból kijön naponta. Hetente 4 különböző üzletbe járok vásárolni, attól függően, hogy mi akciós éppen és ha jó az akció (és eláll a termék a polcon), akkor többet veszek belőle.

2020. jan. 4. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
68%

Sehogy,miért kínzod magad?

Ennél még egy szállásos gyári meló is jobb.

2020. jan. 4. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Csak tanulok mellette, időm abszolút semmi.

A munka meg hosszú történet, miért ez.


Ha valaha kikecmergek ebből, akkor emlékezni fogok rá, amikor szegény sorsa jutott embereket bántanak..

Az elmúlt fél évben hoztam kockázatos döntéseket, de folyamatosan úgy nézett ki, hogy nemsokára jobb lesz / nem lesz semmi baj.

Átvágtak cégek, emberek, dolgok úgy alakultak, ahogyan legdurvább rémálmaimban sem hittem volna.

Még december közepén is úgy nézett ki, hogy januárban azért 120 körül kapok és februárban már akár 250.

2020. jan. 4. 11:41
 6/15 A kérdező kommentje:
30 - 40 ezrem van kajára, ha elszakad valami, arra és amikor minimálisan van életem, akkor arra.
2020. jan. 4. 11:55
 7/15 anonim ***** válasza:
88%
Tudom, nem fog vigasztalni, de tömegesen élnek emberek ennél klasszisokkal kevesebből. Ettől függetlenül nem tudom, hogy milyen szintet képviselő életművészek ezek az emberek, mert elképzelni nem tudom, hogyan lehet megélni például azokból a járandóságokból, amellyel képes a tb kiszúrni a csökkent munkaképességű, illetve leszázalékolt emberek tömegeit. Ugyancsak értetlenül állok az előtt, hogy némelyik ember miként tudja életben tartani magát abból, amit "nyugdíj" címen kap az államtól. Itt nem azokról van szó, akik - összesen - tíz percet dolgoztak egész életükben, hanem azokról, akik igyekeztek azért a lehetőségeikhez mérten helytállni, (önhibájukon kívül lettek sokszor tartósabb időszakokra munkanélküliek). - Sajnos van ilyen, hogy felsőbb utasításra egy cég tömegesen szór ki embereket az utcára.
2020. jan. 4. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Havi 30-40 ezer forintból (de már 20 ezerből is) lehetne jobbakat is enni a zacskós levesnél. Ahogy már valaki írta ha otthon főzöl több napra, akkor napi párszáz forintból kijössz. Például tojásos nokedli, szilvás/lekváros gombóc, főzelékek, stb. olcsó és egyszerű megoldások és sokkal egészségesebbek, mint a zacskós leves.


Már én is többször elgondolkoztam azon, hogy ennyiből hogyan lehet megélni hosszútávon. Sajnos rengeteg ember hasonló cipőben jár itthon. Meg kell próbálni valahogy kitörni ebből, jobb lehetőségeket keresni ha kell akkor a lakóhely elhagyásával, hiszen ahol munka nincs ott lehetetlen normális életet élni.

2020. jan. 4. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Hol laksz? Milyen készülékkel lenne melegvíz, villanybojler?
2020. jan. 4. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
25%
1200-ft 600 gramm fél-kész kirántott karaj, ha nem vagy falánk két napig elég és erőd is lesz, a zsacskós leves az csak egy plusz dolog pl. reggelire, de semmiképp főétel.
2020. jan. 4. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!