Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogyan NEM lehet megélni 300...

Hogyan NEM lehet megélni 300 ezerből?

Figyelt kérdés

Én ezt nem értem. Kezdőként keresek ennyit 22 évesen, Budapesten.


Kaja: 60 (Ez már messze nem a zsiroskenyer szint)

Bérlet (belváros): 10

Edzőterem, fodrász: 15

Tisztálkodó szerek: 10

Ruha (lebontva,mert nem veszek minden hónapban): 10

Szórakozás, randik: 20

Telefonszámla, internettel: 10

Albérlet: 75 rezsivel együtt.


Ez így 210 ezer és már nem otthon lakom, hanem vagy bérelt szobában vagy a párommal albérletben.


Marad 90 ezrem zsebben.

Az évi több, mint 1 millió megtakarítás.

Veszek egy telefont meg egy laptopot mondjuk 3 évente, az leosztva legyen -200 ezer.


Évi 800 ezret arra költök,amire akarok.


Hogyhogy sokan azt mondják, hogy ebből nem lehet megélni? Miért nem?

Ha nem nő a fizetésem és vannak extra kiadások, ez akkor sem kevés, ráadásul 5-6 év múlva felmehet 600-700 ezerre havonta.

Ebbe nem férne bele gyerek?

A fél ország 150 ezerből él.



2019. máj. 3. 16:01
1 2 3 4 5 6 7
 1/70 anonim ***** válasza:
94%
Nem tudom, ez stabilnak hangzik azért. Még nem hallottam, hogy erre az összegre valaki ilyen kijelentést tegyen :D
2019. máj. 3. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/70 Carragher_x ***** válasza:
94%

22 évesen teljesen rendben van, hogy egy szobát bérelsz, de azért egész életedben nem egy nagy perspektíva és nem is igazi élet. Szóval idővel emelkednek a lakhatási költségek és ez pl nem csak a bérleti díjat és rezsit érinti, hanem a háztartási szereket is. Szóval ahhoz a 210-hez nyugodtan dobj még 70-et egy kicsit felnőttebb élethelyzetben s rögtön egy kicentizett költségvetést kapsz.

Nyilván meg lehet élni 300ból és 150ből is, de ugyanúgy lehet kevés 1millió is.

2019. máj. 3. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/70 anonim ***** válasza:
61%

" de azért egész életedben nem egy nagy perspektíva és nem is igazi élet. Szóval idővel emelkednek a lakhatási költségek és ez pl nem csak a bérleti díjat és rezsit érinti, hanem a háztartási szereket is."


Ferjhez megy es a pali es keres legalabb 1.5x ennyit, ahogy illik, nem lesz gond. ;)

2019. máj. 3. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/70 anonim ***** válasza:
84%
Aki ennyiből nem él meg, annál valami baj van!
2019. máj. 3. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/70 anonim ***** válasza:
63%
Megelni meg lehet csak előre jutni nem
2019. máj. 3. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/70 anonim ***** válasza:
86%

Megélni meg lehet, szerintem azt senki nem mondja, hogy nem lehet.

Viszont egyről a kettőre jutni, haladni anyagilag, saját ingatlant venni, saját autót venni, fenntartani, stb.


Mert ideig-óráig még ellakik valaki egy 15-20 m2-es szobában, de azért azt te is sejted, hogy ez nem életcél.

Csak egy saját lakás berendezése (nem a megvásárlása) 5-6 millió Ft!

2019. máj. 3. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/70 anonim ***** válasza:
74%

Autód van-e? Kapásból átlag havi 30 ruppó, úgy hogy ki se mentél vele a garázsból...Ha benzint is akarsz bele tankolni, nos...

Évi 1 millió félreteszel, gratula, 30 év múlva lesz egy 40 nm-es paneled, már ha addig nem emelkednek az árak tovább. :-D

2019. máj. 3. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/70 anonim ***** válasza:
48%

"Autód van-e? Kapásból átlag havi 30 ruppó, úgy hogy ki se mentél vele a garázsból...Ha benzint is akarsz bele tankolni, nos..."


Oszt minek?? :D BP-n el, <10.000HUF-bol oda-vissza repul egy csomo erdekes helyre.

2019. máj. 3. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/70 anonim ***** válasza:
66%
8: Mondjuk hogy ne kelljen egész életében a katasztrofális bp-i tömegközlekedésen utaznia.
2019. máj. 3. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/70 anonim ***** válasza:
49%

Kérdező: nekem Az edzőterem kerül havi 30 ezerbe.

Kaja Hogyan lehet 60???? Mondjuk aki ditézáok napi fél csirkelmellfilé, fehérjepor, nekem ez napi 3-4ezer ft. (reggeli, ebéd vacsora, uszonna) és még nem is sok. Tehát nekem a kaja kb. 90-100 ezer körül mozog 1 hónapban. Ruha 10? Ha valaki nem akar minden hónapban ugyanabban a gatyában járni, meg polóban akkor arra is kell költeni, nekem havi olyan 30 -40 ezer. Kocsi fenttartása plussz hitel: 150 ezer ft/ hó.

Albérlet : 70 ezer körül van nálam, Viszont 1 szobás lakás, nagyon rossz.

Internet telefon: havi 20 ezer,

Egyéb termékek, szórakozás és minden más beleértve kab havi 100 ezer.

És még el is szeretnék rakni havi 200 ezret hogy legyen időben lakásom vagy házam. vagy nyaralásra vagy utazásokra.

Ez bőven túl megy 300 ezren,dehát ki hogyan akar élni.

2019. máj. 3. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!