Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Beadtam írásban a felmondásom,...

Beadtam írásban a felmondásom, leadtam a munkáltatóval megbeszélt helyen, de át se vette, és a telefonra sem reagál 3 napja, pedig többször hívtam. Mit tehetek?

Figyelt kérdés

2019. aug. 8. 21:53
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem mész be?
2019. aug. 8. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem mész be!
2019. aug. 8. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 mkvenner ***** válasza:
100%
Lehet én vagyok a hülye, de nem értem, milyen megbeszélt helyen adtad le? A munkáltatódnak kell odaadni és indul a felmondási idő.
2019. aug. 8. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Ajánlott tértivevényes levélként elküldöd postán a papírokat. Ha ezt aláírják, akkor onnantól ketyeg az óra.
2019. aug. 8. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
#4: Ha nem veszik át, akkor is ketyeg az óra attól a pillanattól, hogy megtörtént az átvétel elutasítása.
2019. aug. 8. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Persze csak akkor, ha az "elutasítás"-t bizonyítani tudja a dolgozó egy vita esetén.


A felmondást át kellett volna vetetni a munkáltatóval, nem pedig leadni valahova.


Szerintem is az az opció, hogy feladod postán tértivevényesen. Biztos, ami biztos.


Felmondási idővel nincs gondod?

2019. aug. 9. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Menj be hozzá, személyesen add neki oda.
2019. aug. 9. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Feladónak nem kell bizonyítania semmit, a levél a vonatkozó jogszabályok értelmében kézbesítettnek számít akkor is, ha visszautasította a címzett az átvételt. Elég a feladást bizonyítani.
2019. aug. 9. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

"Feladónak nem kell bizonyítania semmit, "


Senki nem mondta, hogy kell, ha postán adja fel.


De ha személyesen adná át, de a címzett elutasítja, akkor tudni kell igazolni adott esetben, hogy mikor kísérelte meg az átadást, ugyanis a munkáltató simán letagadhatja az esetet.

2019. aug. 10. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!