Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogyan tálaljam a munkáltatómn...

Hogyan tálaljam a munkáltatómnak a felmondásom okát, ugy hogy ne legyek sértö, mások munkáját leminösíő, hogy ne menyjek át le blamálo stílusba?

Figyelt kérdés

Többször tettem föl ezzel kapcsolatosan kérdéset, most komoly lett a helyzet. Eljöttem a mukahelyemröl, de felmondást nem adtam be. Hogy értsétek elmesélem:

Vasút..MÁV..kocsirendező beosztásom van. Amit tudni kell erről a poziciorol, az az hogy a létrafok alja, gyenge bérbesorolással, többmüszakos munkarendel ahol az éjszakai potlék pár órácskában megtolná valamicskével a fizetésemet, de az ugynevezett vezénylő tiszt ( aki a havi munkaidöbeosztásomat csinálja).. nem hajlando ugy kikeverni hogy elégséges éjszakában járjak dolgozni. Itt hozzá teszem nem béremelést kértem, hanem TÖBB ÉJSZAKAI szolgálatot.- válasza egsyszerü és logikus volt, nem bírja megoldani hiszen közel 40 embernek csinálja a beosztását. Amit mondjuk nem értek benne, hogy az én beosztásomat nem 40 emberhez kell hozzá igazitsa, hanem csak tiz emberéhez, akikkel közvetlen együtt dolgozom. Mivel ezt a poziciot amit egyedül látok el, nem kell más emberek között elosztania, igy lazán variálhatná az éjszakákat a napalokkal, ugy hogy jol jojjek ki.. Szoval mikor felhivtam ezzel a kérésemmel, aztmondta hogy nem tudja megoldani,nagy káromra megoldotta máshogy. Szabadságot irt be szombati napra ( szombati nap pihenö nap, kollektiv szerzödésben benne van, hogy én azon a napon nem dolgozom) szoval otthon vagyok mindenképp. Amikor felháborodásomra felhivtam- megkérdeztem hogy mi ez, miért csinálta ? Az volt a válasza hogy ö csak jot akart nekem, merthogy az a szabi ki lett fizetve, bérben el lett számolva. Csakhogy.. olyan szabit adott, amivel én rendelkezem, és nem azt adta ki amivel a munkáltato rendelkezik, mert ugy lett beirva hogy a munkavállalo saját kérésére. Ezt eleve hogy finoman fogalmazzak etikátlan dolognak tartom, ha kiir mert jot akar- adjon ugy szabit hogy ténylegesen munkaidöm alatt adja ki, hogy a pihenés tényleg pihenés legyen munkaidöben... nem pedig akkor amikor amugy is otthon vagyok és eljátszogatja a napjaimat ilyen semmire. Szoval telefonbeszélgetés alatt, nagyon csunyán összevesztem vele..anyázásig mentünk olyan idulat volt bennem.. merthogy játszik velem idestova 1 éve. Majd össze pakolatam a dolgaim és angolosan leléptem, befejeztem a munkahellyel. Ez pénteken volt, bár mondták menyjek be a fönökségre beadni a felmondásomat, nem tettem mert szabin van, felesleges volt, majd hétfön bemegyek. Most igazábol és a kérdésem erre irányul, sanszonsak tartom hogy hétfön reggel már ugy fogok bemenni hogy a fönök mindenröl tudni fog, nem tartom kizártnak hogy ök nyomják a kezembe a felmondást, hiszen elhagytam a szolgálati helyem. Demégis valahogy el szeretném mondani, tudtára adni neki, azt hogy mi az amit müveltek velem ennyi idön keresztül. Bánt és piszkál, mert ugy érzem hogy mint szorgalmamban, mint magatartásoman ugy álltam a munkához, hogy ennyi együtt müködést kaphattam volna hogy figyelembe veszik a kérésemet. Nem, nem kaptam, majd annak az ebernek aki éjszakai muszak alatt, a munkaelvégzése után egyzeruen lefürdik és lelép a szolgálati helyröl, elmegy bulizni a városi éjszakába..na majd annak adunk rendkivuli munkavégzésre + 100% potélkot az aznapi bére mellé, meg nekik ugy kell adni a havi munkabeosztást hogy mellette el tudjon menni, legyen ideje maszekban dolgozni menni..tetöket csinálni. Piszkál mert a munka tetszik, de ez a kettös mérce.. illetve hogy én ilyen mostoha vagyok..elveszi a motiváciomat a kedvemet hogy továbbra is dolgozzak. Baranyában élek ..nem vagyunk eleresztve munkahelyekkel..meg ez azért csak állami cég volt, de ezt igy nem. Szoval, hogy adjam ezt az egészet elö ugy a fönöknek, hogy neaz jöjjön le neki hogy mocskolodok a másikkal ( bár tehetném mert szinte soha nem végezték el a munkájukat) , még is leessen neki az a dolog hogy miért mondok fel.



2019. szept. 15. 09:29
 1/9 anonim ***** válasza:

Szóval nem akarsz árulkodni?

Tudod mit jelent az árulkodás szó a valóságban? Olyasvalakit köpsz be, aki a hierarchiában fölötted áll, és csak olyanokról súghatsz, akik alattad állnak.


Te ezt elfogadod, szerinted ez így jó? Miért ne mószerolnád, amikor ő ezt simán megtenné (mindenki szemében teljesen jogosan).

2019. szept. 15. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Öszinte leszek, nem vagyok álszent. Naná hogy árulkodnék, csak gyanitom hogy még én lennék az az ember aki a másikat moszerolja, rohassza a kollektivát és a légkört. 10 emberböl nyolc emeber az elsö öt honapban megcsinálta azt velem, hogy olyan melot megcsináltattak velem, amit nem kellett volna, söt kifejezetten az ö dolga lett volna, ö pedig bent feküdt az ágyban és nyomkodta telefont. Délelött 10 orakor hivták fel a kollégát hogy hol van, mert már 6:50 kor munkában kellett volna lennie. Normális esetben, ilynekor már írják az eseménynaplot hogy ez meg ez nem jelent meg... de rengeteg ilyen van, hogy most ne menyjek bele ebbe. Ami piszkál az az hogy én ugy érzem hogy tisztességesen álltam és állok is mindenhez és mindenkihez.. mégis valamiért igy viselkedik velem az az ember aki jöt tehetne nekem. Nem tudom, probáltam szépen kedélyesen..szépen megkérve. Mocskolódnom kell azért, mocskolnom a munkatársaim ahoz, hogy jobb legyen? Persze a fönök az iroasztal mögül nem lát semmit se, hogy mi megy kint az állomáson. Csunyát mondok, de megvan baszva ez az egész.. Az a kollega aki maszekban ács, a föosztályvezetönek csinálja a tetöjét meg az összes felsöbb beosztásu embernek. Hugyozzak széllel szembe? Tudom hogy nem lehet, ezért kértem szépen...vagy itt maradok, bár mondom az hogy eljöttem, az már felér egy felmondással, vagy valamilyen uton modon-a mukaerö hiányra tekinntettel eltekint töle a fönök, és azt mondja nyugodjak meg, menyjek vissza dolgozni.. és elrak egy másik állomásra dolgozni. Ahol megint nem változik mert ugyanaz a nö fogja irni oda is a beosztásomat. Én egy éve vagyok ezen a helyen, a takaritnötöl kezdve a közmunkásig mindenki elmondta, hogy ezt a poziciot amit én látok el- egy ember sem csinálja.. Jönnek felveszik-dolgozgat- elvan max 1 honapot és felmondanak. Na nem a munka nehézsége miatt, hanem azért mert ugyanugy azt érzik amit én.
2019. szept. 15. 10:09
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Például írd le ugyanígy. Mármint formailag.

Ömlesztve, tagolás nélkül, mint egy vagon fost. Jó eséllyel nem fogja elolvasni, úgyhogy bármit írhatsz.

2019. szept. 15. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
utolso.. öszinte vagy, es ez jó
2019. szept. 15. 10:22
 5/9 anonim ***** válasza:
En azt írtam bele "felmondásom okát írásban indokolni nem kívánom"
2019. szept. 15. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nagyon hosszú, és nem tudom elolvasni. De ha felmondok valahol, akkor engem pl nem érdekel az ottaniak sorsa. Így ha indokot kell adni, akkor kamizok valamit, pl „kaptam jobb ajánlatot” vagy „külföldi munkavégzés”
2019. szept. 15. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Utolsó! :D

Nem érdekelnek az ottaniak, ergo tökéletesen mindegy, hogy mit írnál, ezért mivel tök mindegy, inkább hazudsz. Mennyire logikus... XD

2019. szept. 16. 03:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
végülis nem kerdezett semmit, nagy lelki problémàt nem csinàlt belöle hogy MIÉRT? igy azt mondtam neki hogy nem szeretném indokolni, viszont mivel közös megeggyezéssel történt, így nem tekint el az 1 honapos ledolgozàstól, felmondàsi idötöl. Szerintem el megyek tàppénzre.
2019. szept. 16. 09:57
 9/9 anonim ***** válasza:
Simán, a szabadságból is tudsz kivenni, ha van még amivel te rendelkezel.
2019. szept. 16. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!