Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » HR munka izgalmas?

HR munka izgalmas?

Figyelt kérdés

Mennyire monoton? Viszonylag színes, hogy sok emberrel foglalkozik az ember? Viszont gondolom sok hülye emberrel is kell, akivel nehéz a kommunikáció, de hát melyik területen nincs ilyen. Ismerős alapon HR asszisztensnek felvennének még végzettség nélkül is, de a korábbi munkatapasztalatok alapján jó ajánlást kaptam.


Belevágjak? Van itt HR ügyintéző? Mesélnétek kicsit?



2020. jan. 6. 01:36
 1/6 anonim ***** válasza:
36%

Igen, izgalmas. Izgalmas dolog játszani a mindenhatót -főleg fiatal, huszonéves odatett éves nőként- és 100 önéletrajzból, 99-et nem hogy elutasítani, de nem is reagálni rá. Majd nyugtázni, hogy jöhetnek az ukrán vendégmunkások, mert jajj, nincs munkaerő.


Akkor várj bele, ha nincs gerinced. Ha ez megvan, hajrá.

2020. jan. 6. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
80%
@1 Jó sok fogalmad van a HR-ről. Egyrészt a toborzás egy szűk szelete a dolognak, másrészt meg ha van 1 önéletrajz 1 pozícióra, amely jobb a másik 99-nél, akkor egyértelmű a kuka, senki nem fog 99 operátor-jelöltet meghallgatni mi van ha-alapon.
2020. jan. 6. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom, nekem még egyszer sem kellett HR pitchával beszélnem, egyből a szakmai vezető interjúztatott (pedig 4-szer váltottam az elmúlt 20 évben.)
2020. jan. 6. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
60%
Utolsó, a fejlesztőmérnök férjem sem botlott soha HR csajokba, őt is a szakmai vezetés interjúztatta mindig.
2020. jan. 6. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
87%

A HR ügyintéző nem toboroz, előkészíti a bérszámfejtés számára a dolgozóktól beérkező papírmunkát, kapcsolatot tart velük. A toborzó kollégáktól elveszi a felvenni kívánt munkavállaló személyi anyagát, beviszi a vállalati rendszerbe, nálunk ő jelenti be a NAV felé is.

Ha kiakar lépni egy dolgozó, akkor is a HR ügyintézőnél kezd, ő mondja el, hol adja le a munkaruhát, jelenléti ívet készít neki stb. Majd a dokumentumokat átadja számfejtésre a bérszámfejtőnek.

Nálunk a cafetéria ügyintézés ki van szervezve, és a HR ügyintéző a kapcsolattartó a cafetériás ügyintézővel is. Ő jelzi, hogy Kiss Pista kilépett 01.05-én, bekéri a cafetéria végelszámolást.

Riportokat, kimutatásokat készít excelben, adhoc jelleggel, de minden hónapban akad valami.

Ja és ami a legfontosabb, beléptetéseket bonyolít le, munkaszerződéseket készít és írat alá a munkavállalóval, valamint a HR ügyfélszolgálat is hozzátartozik.

Nálunk kb ezek a feladatai a kolléganőnek. Én számfejtő vagyok, de ott ül mellettem.

2020. jan. 6. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
56%

Nálam is ilyesmi dolgokból tevődik össze a munkaköröm, és kollégáim feladatai is.

Úgy érzem, ahogy évek óta olvasgatok a HR kulcsszavakra, hogy az egyes számú válaszoló valami rossz tapasztalata miatt ócsárolja ezt a területet. :D

26/F

2020. jan. 7. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!