Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit gondolsz, alkalmas lennél...

Mit gondolsz, alkalmas lennél vezetői poszt betöltésére?

Figyelt kérdés

Nyilvánvalóan ostoba kérdés, mert ki ne szeretne vezető lenni? De mindenki alkalmas rá? Aki úgy gondolja, hogy a jövőbeli tervei között szerepel az, hogy vezető legyen, az rendelkezik azon képességekkel, rátermettséggel, tudással, hogy ilyen posztot betölthessen?

Értelemszerűen nem járművezetőkre gondoltam a kérdésben.


2020. jan. 9. 18:43
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
61%
Szerintem én nem. Nem tudnék annyi mindenre koncentrálni, mindent kézben tartani egyszerre, figyelni az összes emberemre stb stb.
2020. jan. 9. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
57%

Én pl nem szeretnék vezető lenni. Lehet, hogy ez gáz itt gyakorin, de ez az igazsàg. Túl nagy a felelősség,illetve nem tudnék hatàrozott lenni az alkalmazottokkal, nem szeretem a konfliktust, nem szeretem megmondani kinek mit csináljon. Szerencsére jó munkahelyem van, megkapom a feladatokat, magamnak osztom be a munkàt. Egyetemen mondtàk mindig nekünk hogy mi vezetők leszünk, azért tanulunk stb... Viszont tényleg volt olyan tárgyunk ott is, ahol azt tanultuk milyen képességekre van szükség egy jó vezetőnek.

25N

2020. jan. 9. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
43%

Idővel lehet lennék olyan lelkiállapotú ember.

Hamar pánikolok és látszik de hidegebb fejű leszek. Megprobálok fejleszteni magamon is mert sokat számít.

Lehetek felelősség teljes v előre dolgozó de még tuhatok több dolgot párhuzamosan intézni. Ha nem török össze instant kudarcokkor vagy pánikolok be ha jön a fostenger addig tök 8 mit teszrk mert a környezetemre ráviszem az idegeskedést ez pedig nem egy főnökies tulajdonság. Majd idővel lehet alkalmas leszek sok munka az

23/N

2020. jan. 9. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
57%
Nem. Elég bizonytalan vagyok, főleg, ha valami olyanról van szó, ami nagy felelősség. Meg egyszerűen nincs meg a megfelelő kiállásom hozzá és nem is szeretek másokat irányítani, inkább ráhagyom másokra a döntést és csinálom amit ők kérnek. (Mármint ne érts félre, nyilván nem mindenben, de pl. iskolai csapatfeladatoknál is jobban szeretem ha valaki más konkrétan megmondja, hogy ezt meg ezt csináljam meg én, és nem nekem kell irányítanom a csapatot)
2020. jan. 9. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Nem. Nem bánok jól az emberekkel, és elég türelmetlen vagyok, meg olyan fajta aki szerint csak akkor van valami elintézve rendesen, ha én magam csinálom. Utálnának. Én is utálnám magam.
2020. jan. 9. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Én nem lennék alkalmas, mert nem szeretek konfrontálódni, mindenkivel a jó kapcsolatra törekszem. Ez egy vezetőnél nem megy.

Fel kell vállalni a konfliktusokat is a beosztottakkal és a többi vezetővel is, még ha az időlegesen presztízsveszteséggel is jár. Ha jó a döntés és a beosztottak látják, hogy előre viszi a melót és a csapatot, ezt be kell vállalni. Na, nekem ez nem ment, pedig úgy nem lehet vezetni, hogy mindig mindenkinek csakis jó legyen.

2020. jan. 9. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Nagyon jókat írtatok, azért aki válaszolt az komolyan vette. Vigyük másik irányba is a kérdést. Többen írtátok, de a kérdésben is benne volt, hogy bizonyos képességekkel rendelkeznie kell a vezetőnek. Hogy ez a vezető jó vagy nem, az most nem lényeges, mert erre nincs egységes definíció, csak az, hogy alkalmas-e annak.

Ezek a képességek szerintetek tanulhatóak, vagy nem, csak fejleszthetőek, ha valakiben megvannak?

Én sem lennék alkalmas, mert más hiányosságokon kívül nincsenek megfelelő empatikus készségeim.

2020. jan. 9. 19:59
 8/14 anonim ***** válasza:
61%
Szerintem van, ami tanulható, pl rutinosan már tudsz többfele figyelni, klasszikus konfliktushelyzeteket kezelni. De van, ami nem, ha valakinek egyszerűen “nyuszi” a személyisége, nem tud határozott lenni, abból sosem lesz jó vezető, mert vagy mindenki a fejére nő vagy éppen - a gyenge kiállását kompenzálandó - egy bugris lesz, aki határozottság, de ugyanakkor korrektség helyett csak diktál, lenéz, kioktat. Egyik sem jó.
2020. jan. 9. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem.
2020. jan. 9. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Bizonyos képességek fejleszthetőek, de azért mindenkinek van egy alapszemélyisége. Én határozott vagyok és tudnék “vezetni” embereket, viszont nem tudok túl sok mindenre koncentrálni és ha túl nagy rajtam a felelősség, azt sem bírom. Mellesleg nem tudnám megtalálni az arany középutat, vagy olyan vezető lennék, akit kenyérre lehet kenni egy-két jó szóval vagy egy diktatórikus állat. Senkinek se lenne jó egyik sem. Én nem igazán szeretnék vezető lenni, nekem nincs bajom azzal, ha másnak kell dolgoznom, mindaddig amíg tisztelnek és megbecsülik a munkámat.
2020. jan. 10. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!