Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mikor lesz az, hogy a nők is...

Mikor lesz az, hogy a nők is ugyanúgy érvènyesülni tudnak egy munkahelyen, mint a fèrfiak?

Figyelt kérdés

#vezető #beosztott #érvènyesülès
2020. jan. 10. 10:07
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
19%
Pont hogy könnyebben érvényesülnek. Ebben a korban most a nôknek könnyebb minden.
2020. jan. 10. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
88%
Soha. Az emberekbe van ivódva a hímsovinizmus. Ha én megmondom a főnökömnek, hogy mi a probléma, és mi a megoldás, akkor telibe vagyok röhögve. Ha ugyanezt elmondja egy férfi kollega, akkor meg kb. maguk alá pisilnek az örömtől. Pont tegnapelőtt csesztem fel ezen az agyam.
2020. jan. 10. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
17%

# 12


Te egy igazi femináci valláskárosult lehecc... :-D

2020. jan. 10. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 gublug ***** válasza:
100%

Svedorszagban eleg egyenloek.

Ott volt a vilagon eloszor h no is lehetett parlamenti kepviselo.

2020. jan. 10. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
100%
Anatómia mond valamit a sok hülyének? Az izom-zsír arány pont fordított a nőknél, mint a férfiaknál. És igen, ezért nem bírunk minden szrt emelgetni. Ha ennyit se segítesz egy nőnek, akkor mit csinálsz te tulajdonképpen? Csúnyábban fogalmazva, mire vered magad, hogy te férfi vagy? Nő nem emel, te meg nyavalyogsz ha el kell mosogatni és anyád vagy a nőd lapátolja beléd a zabát.
2020. jan. 10. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez nem ilyen egyszerű és általánosságban megfogalmazható kérdés/válasz.

Milyen munkakörben? Bizonyos munkakörökben jobban érvényesülnek, másokban meg rosszabbul.

Én pl. mérnök vagyok. Általános tény, hogy rosszabbul keresnek a nők ebben a szektorban, mint a férfiak, ugyanakkor nehéz összehasonlítani is a béreket, hiszen egy ugyanolyan idős, ugyanannyi tapasztalattal és papírral rendelkező, ugyanabban a munkakörben dolgozó férfit és nőt lehet csak reálisan összehasonlítani azt gondolom. Mivel ez igen ritka, így ezt sem lehet egyértelműen kijelenteni, csak burkolt tényként kezeli mindenki a szakmában.

Én csak a saját tapasztalataimról tudok beszélni. Tudom, hogy a hozzám hasonló beosztású férfi fizetésének a 2/3-át keresem most kb. a cégnél. Alapvetően nem zavar, mert nagyobb a területe, több ember tartozik alá és tapasztalatban is rámver 20 évet.

Amikor valaki tárgyalni jön és meglát fiatal nőként a vezetői székben, alapvetően három típus létezik.

1. Kaján szemmeld*gó vigyor, simogatós kézfogás. Zsigerből tartani kell a kétlépés távolságot, hogy csak szemmel d*gjon, ténylegesen azért inkább ne. Ellenben bármi elérhető náluk térdelés nélkül is, ami egy férfi tárgyaló partnernek nem biztos, hogy ilyen könnyen menne. Ez pozitív bizonyos tekintetben én imádom a hatást, ahogy a férfi kollégáim pilláznak milyen lazán sikerül kitárgyalnom bármit ezekből a mentalitású emberekből.

2. Kemény kézfogás és arckifejezés, "majd én megmutatom neked kicsilány" felfogással. Általában kíséri valami megjegyzés is: "A főmérnököt keresem.", vagy "Azt hittem lesz itt valaki, akivel tárgyalhatok... ja, hogy Ön az?". Totális degradálás már az első pillanatban, szőnyegbombázó típus. Általában gyorsan kenyérre kenhetőek, ha rájönnek, hogy nem üres fejjel ülök velük szemben, pontosan értem és tárgyalóképes vagyok szakmai ügyekben. 99%-ban megenyhülnek, de azért továbbra is tesztelgetnek, a maradék egy % meg szimplán korlátozott barom. Az azért tény, hogy ez a legnehezebben kezelhető típus nőként. Dupla, tripla köröket kell futni gyakran, hogy elfogadtasd magad, csak azért, mert nem lóg semmi a lábaid között. Általában idősebb generációs férfiakra jellemző ez a hozzáállás, illetve ami meglepő, hogy sokszor középkorú nőkre is.

3. A teljesen elfogadó és egyenrangú félként kezelő partner. Szerintem ez a legritkább, de igazán felüdülés ilyen emberekkel találkozni a munkám során. Nincs trükközés, nincs játszmázás, kerülgetés. Csak a puszta tények. Ténylegesen a szakma számít, a feladatra összpontosít és nem sallang viszi el az energiát. Így szeretek leginkább dolgozni.

2020. jan. 10. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:

15: Igen, persze, és az egykilós kosár emelegetése is megerőltető, nyilván. Meg volt nő, aki azt mondta, hogy ő nem fogja kitakarítani a lefolyót, mert ő nő.

De rendben, elfogadom az anatómiai okokat, de akkor meg ne sírjatok az egyenjogúságért!

2020. jan. 10. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
77%
Utolsó, ja hogy én ezért nem vagyok veled egyenrangú, mert nem bírok emelgetni. Amúgy egyenjogúság van, fogd fel, nem te adod meg, mint valami kegyet. De remélem, asszony vagy anyád lökött neked ma kaját, mert neked férfiként kiesik a kanál a kicsi kezedből, viszont arra egy rossz szót se lehet szólni, az természetes. De egy nő emelgessen is. Ez nem egyenjogúság, hanem az, hogy te egy nőtől többet elvársz, mint magadtól.
2020. jan. 10. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:

18: De azt beláthatnád, hogy a kemény egykilós kosár emelgetés és a lefolyótakarítás alól a nemre hivatkozva kibújni übergáz dolog. De ha én javasoltam volna, hogy akkor ők nő létükre kapjanak alacsonyabb fizetést (hisz kevesebbet csinálnak), az mindjárt nem tetszett volna nekik.

Ja, és képzeld egyedül élek, önellátó vagyok.

2020. jan. 10. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
Amúgy már 11 éve Hollandiában élek, itt hálistennek a nők sincsenek annyira elkényeztetve. A környezetgazdálkodásnál szemeteskocsira is felteszik őket. Míg odahaza már a puszta felvetés felháborodást váltana ki női körökben.
2020. jan. 10. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!