Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Melyik országokban folynak az...

Melyik országokban folynak az informatikai munkák nagyrészt angol nyelven? Tehát hol lehet csak felsőfokú angollal is jól érvényesülni és ugyanúgy megkapni persze az ottani fizetéseket?

Figyelt kérdés
Vagy mindenképpen kell a társalgási szintű német,francia vagy akármilyen nyelv?
2019. márc. 3. 09:33
 1/4 anonim ***** válasza:
Ahol angol az anyanyelv. Esetleg felsőbb beosztásban elnézik, ha nem beszéled a ország anyanyelvét.
2019. márc. 3. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Derwer ***** válasza:

Ez cég függő.

Minél nagyobb a cég, annál globálisabb, ezért annál inkább elég csak az angol maga.

De kisebb cégeknél is lehet elég csak az angol. Én pl Luxembourgban dolgozók egy kb 2000 fős cégnél és az angol elég.

2019. márc. 3. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Értem. És ez az angol tudás pontosan mi amit elvárnak? Mármint a szakmai angol részére is nagyon fontos hogy már itt ráfeküdtek? Gondolom ez is munkakör függő meg feladat függő.

És azt is meg szeretném kérdezni, hogy ha a fizetést nézzük, ha megfelelő angol tudással rendelkezem akkor érdemes kimenni ott dolgozni? Mivel itt gondolom sokkal nehezebb elérni ugyanannyi fizetést,ahhoz azért vezetői pozíció kell vagy nagyon nagy hozzáértés. Külföldön könnyebb elérni ugyanazt a fizetést?

2019. márc. 3. 11:23
 4/4 Derwer ***** válasza:

Rengeteg dimenziót nem érintesz a kérdéseddel. Így válaszolni se igazán lehet.


Én ITban dolgozom. (6éve, ebből másfél éve vagyok Luxembourgban)

Fajlagosan otthon ugyanilyen jól kerestem és tudom hogy kialkudhattam volna még többet mostanra a régi meló helyemen. Pedig Luxembourg a nyugati országokon belül is jól fizet.

Persze más szakmával teljesen más lenne a szitu. Ahogy másik ország is rengeteg mindent befolyásol.



Nyelvről: LUXban nagyon jól jönne a francia nyelv ismerete, sokkal több lehetőségem lenne. De csak angollal is akad mozgástér. (töredéke a budapestinek)

De bárhol az lesz az elvárás, hogy folyékonyan tudj kommunikálni idegennyelven, majd minden témában. De nem kell a tökéletes nyelvtan és a teljes választékosság.

Menedzseri szinten persze ez már változik.

2019. márc. 3. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!