Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogyan rázzam le a zaklató...

Hogyan rázzam le a zaklató kollégát?

Figyelt kérdés

Láthatóan nagyon tetszem egy embernek a munkahelyen, de nekem ő baromira nem, és van barátom. Az illető kolléga folyton próbál elcsípni a folyosón beszélgetni, leskelődik utánam, munkaidőn kívül is üzenetekkel bombáz. Elég idegesítő és kellemetlen.

Mit tegyek?

30+ N.



2020. jan. 10. 16:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Hát mondjuk mond meg neki hogy nem vagy rá kíváncsi.
2020. jan. 10. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Küldd el az anyjába minél hamarabb!
2020. jan. 10. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
33%
Jelentsd a főnöködnek! Ha nem tesz semmit, jöhet a munkahelyi zaklatás következményei!
2020. jan. 10. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Nem akarok botrányt.
2020. jan. 10. 16:38
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Mivel nem mondtad neki egyértelműen mikor keres akkor mond meg neki hogy nem szeretnél tőle semmit. Lehet h csak cimbizni szeretne bár nem ismerem a részleteket. Mond meg neki ha továbbra is folytatja akkor figyelmeztesd hogy zaklatásért jelented, ha nem hagyja abba 3x-i figyelmeztetésre jelented. Ha nem jelzed neki egyértelműen akkor nem fogja tudni ha meg tudja az azt jelenti hogy nem értett a szép szóból ami a munkahelyi munkádat is zavarja így diszkréten jelzed a főnöknek bizonyítékkal. A főnök beszél vele és ha utána is zaklat munkán kívül akkor a főnöknek jelzed aki segít neked rendőrségen kérni távoltartásit mivel ez így már részben az ő ügye is mivel az alkalmazottja de senki nem akarja elveszíteni szerintem a munkáját mert az egyenesértékű lenne azzal. Szerintem ha első alkalommal tudtára adod az egyértelmű nem választ érteni fogja. Legyél határozott és egyértelműen szigorú arccal mond.
2020. jan. 10. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Add egyértelműen és határozottan a tudtára, hogy baromira nem érdekled. Ebből általában értenek. Utána még csak rá se pillants, fordítsd el a fejed. Ha nem full hülye, akkor belátja, hogy kár pedáloznia.
2020. jan. 10. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
34%
Hívd be egy irodába, beszéljétek át a dolgot. Ha nem megy, akkor használd a női taktikákat, pl.: szembe állsz vele, rámosolyogsz, kihívóan viselkedsz vele, majd amikor közeledik, t×ntérdeled, és elmondod neki, hogy nem szeretnéd, ha tovább próbálkozna bármivel is.
2020. jan. 10. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
64%

Miért vetted fel ismerősnek?

Akkor nem bombázna üzenetekkel.

2020. jan. 10. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Ismerős. Nekem kétszer is vot ilyen. Mindkét esetben egy nős férfi.

Első esetben mindig haza akart vinni, majd írkált fbon (nem is volt az ismerősöm), hogy a kapu előtt fog várni. Itt rövid időn belül jeleztem neki hogy jobb lesz ha leáll, megértette.

Második esetben egy nem csak nős, de gyerekes kolléga viselkedett hasonlóan mint a tiéd. Mindig leste mikor megyek ebédelni és ő is akkor jött, illetelve a céges emailen írogatott napközben. Igazából ekkor már a felmondási időmet töltöttem, szóval gondoltam nem hozom kellemetlen helyzetbe. Utána a magán emailemen kezdett zaklatni, bókolt, el akart hívni randizni. Nem válaszoltam neki így leállt.

2020. jan. 11. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Azóta már abbahagyta a zaklatást a kolléga?
2020. szept. 6. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!