Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit csináljak, ha már most...

Mit csináljak, ha már most utálom az új kollégát, nagyon gonosz vagyok?

Figyelt kérdés

Kaptam egy újoncot, engem bíztak meg a betanításával. Én már korábban jeleztem a főnöknek, hogy nem kérek betanulót, max azok közül, akik hozzánk jártak gyakorlatra. Egy másik egyetemről jön a fiatal hölgy, kérésem ellenére mégis rám bízta a főnök, mivel én foglalkozok ezzel a területtel. Egyedül vagyok itt, és ez nekem tökéletesen megfelelt, fél éve ment nyugdíjba a kolléga, előtte ketten voltunk, és nagyon jól kijöttünk, mindent megtanított nekem. Azóta nem raktak mást a helyére, most meg beraknak egy újoncot, aki máshonnan jött és meg ráadásul nekem kell betanítanom. Semmi kedvem hozzá, tanítsa be az, aki fölvette. Mondtam is a főnöknek, azt mondta muszáj két ember, ha esetleg én megbetegszem vagy akármi, legyen "tartalék" és legalább nekem is kevesebb doglom lesz, mert lesz segítségem. Mondtam, legalább a mieink közül kapjak egyet, akik nálunk voltak tanulók, de nem ment bele. Kérte, hogy az alapvető munkaeszközöket készítsem össze neki, mert holnap jön, de úgy vagyok vele, majd szépen összegyűjti ő magának, elvégre egy végzős egyetemistának kell ennyire talpraesettnek lennie, oldja meg. Nagyon remélem, hogy elveszik tőlem, lehet gonoszan hangzik, de miért kell nekem pesztrálnom valakit, akit nem is én akartam, hogy ide jöjjön? Ti mit csinálnátok? Voltatok már így?


26/N


2019. szept. 16. 19:59
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
97%
Őszintén, én is egy 26 éves nő vagyok, de sem végzős egyetemista koromban, sem szerintem már általános iskola végen nem volt olyen dedós gondolkodású ember, mint amilyen te vagy
2019. szept. 16. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
62%

Az a baj, hogy tényleg görény a hozzáállásod DE maximálisan megértelek. Mert én is dettó ilyen vagyok. Nem vagyok alkalmas az ilyesmire és ezt sokszorosan bizonyítottam már, noha az az 1-2 újonc akit kineveltem (fogalmazzunk úgy, hogy az az 1-2 újonc, aki túlélt engem), igazán jó munkaerő lett. Viszont ennek többszöröse lépett le, mert megutáltattam vele az egészet vagy személyes konfliktus lett.

Adj azért az újoncnak egy esélyt. Hátha normális, szorgos és értelmes! Lehet öröm lesz tanítani, mert látni fogod rajta az eredményeket.

Aztán persze az is lehet, hogy egy komplett katasztrófa lesz és akkor viszont mondhatod nyugodtan a főnöknek, hogy ezzel a munkaerővel lehetnek még gondok.

Fontos, hogy ne legyél ellenséges még ha utálod is a helyzetet. Ő se tehet róla, hogy a nyakadba sózzák, neki is épp elég rossz lesz. Ne tedd csórinak pokollá rögtön az elején! Tényleg ne. Vegyél erőt magadon valahogy és nyeld le a békát. Ne ítélj előre, hanem majd az adott helyzetre reagálj. Ha rögtön úgy indítasz, hogy érezteted vele az utálatod és ellenszenved (ami nem jogos a személye, csupán a helyzet irányába!) akkor lehet, hogy elvágod az esélyét is annak hogy jó tanítvány legyen. Magaddal is kiszúrsz így.

Türelem, kitartás! Ne rajta verd le más rossz döntését, nem tehet róla. Majd utáld akkor, ha már megdolgozott érte.

2019. szept. 16. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 A kérdező kommentje:
De én nem vágyok tanítványra, hogy aztán majd hátba szúrjon, mikor úgy érzi már elszívott tőlem minden tudást. Ha tanítványra vágytam volna, akkor tanárnak megyek, de nem azt a pályát választottam és nem véletlenül..
2019. szept. 16. 20:13
 4/33 anonim ***** válasza:
98%
hatbaszur es kisziv beloled minden tudast? nek is goreny vagy te, csak szimplan beteg...
2019. szept. 16. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
100%

Akkor még egyszer: nem te akartad. Nem is ő. Egyikőtöknek sincs beleszólása. Akkor miért kell már az előtt utálni, hogy tudnád milyen ember?

Ne legyél plíz ennyire nő...

2019. szept. 16. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
100%

Figyelj már, tiéd a cég?

Gondolom nem.

Ha jól értem, te egyszerű alkalmazott vagy, akinek az a feladata, hogy azt csinálja, amire a főnöke utasítja. Vagy tévedek? Te vagy a tulajdonos, vagy az ügyvezető igazgató?

Komolyan, agyam eldobom! Neki nincs kedve betanítani! :D Bocs, nem tudtam, hogy a munkahely egy kívánságműsor, dolgozni azért van kedved?

De ez is milyen már, utasítanak, hogy készítsd össze az alapvető munkaeszközöket neki, te meg így fogod magad, és mondod, hogy bocs, de nem! Nem akarok vészmadár lenni, de könnyen lehet, hogy az új ember a helyedre jön.

2019. szept. 16. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
100%

És szerencsétlen tanulónak egy ilyen gyöpös miatt mint te, elmegy minden kedve az élettől, esetleg megkérdőjelezi a szakma iránti képességeit, otthon zsepiket halmozva sír a párjának, előtted pedig próbál boldogulni, hogy megfeleljen az állásra.

Értem én, hogy semmi kedved hozzá, de ha nem tetszik a dolog, te is felmondhatsz, nem kell kicsinálni senkit és megmutatni hogy te vagy itt a jani a hegyről. Az ilyen frusztrált jéghercegnők olyan átlátszóak, mint a befőttesüveg, csak ők azt gondolják magukról, hogy "különlegesek". Nem anyám, nem vagy különleges. Csak egy szemét. :/

2019. szept. 16. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 A kérdező kommentje:

"De ez is milyen már, utasítanak, hogy készítsd össze az alapvető munkaeszközöket neki, te meg így fogod magad, és mondod, hogy bocs, de nem! Nem akarok vészmadár lenni, de könnyen lehet, hogy az új ember a helyedre jön."


Jaa, attól nem félek. Jóba vagyok a vezetővel, ő volt az én tanárom és a munkámmal is meg vannak elégedve. Azért tehettem az, hogy nemet mondok, másnak nem is nézték volna el, az biztos.

2019. szept. 16. 21:18
 9/33 anonim ***** válasza:
100%
"Az aranytojást tojó tyúknak is egyszer levágják a nyakát. "
2019. szept. 16. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 A kérdező kommentje:
Hát akkor vágják. De akkor bajlódjanak ők az új ember betanitásával. Tán majd visszahívják a nyugdijas kollégát? Szép is lenne, betanítom hogy majd fölvegyék a helyemre. Nem hülyültem meg...
2019. szept. 16. 21:27
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!