Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért nem fogadnak be ennyi...

Miért nem fogadnak be ennyi idő után sem?

Figyelt kérdés
10 hónapja dolgozom egy gyárban, van egy munkatársam aki kb. 1 hónappal kezdett előbb, mint én, a többiek mind évek óta dolgoznak ott. Először azt hittem, hogy majd ha eltelik egy kis idő akkor befogadnak, de kezdem azt érezni, hogy ez már nem fog bekövetkezni. A közvetlen munkatársak férfiak, 1 lány van a másik műszakban, de vele ugye csak váltáskor találkozok, mivel fiúkkal dolgozok így nyilván velük tudok beszélgetni. Egy idősebb férfi van aki úgy nyíltabb, plusz az aki előttem érkezett, ha velük beszélgetek mindjárt kibeszélnek, ha más részlegről beszélgetek srácokkal akkor is mondják, hogy én mindenkivel jóban vagyok, meg hogy állandóan pasizok és ezt nem gondolták volna rólam, holott ez nem igaz, mert csak beszélgetek. Volt évvégi vacsora ahová engem és a másik új kollégát megsem hívtak. A másik műszakban a lánnyal sokszor azt érzem, hogy kivételezve van. Próbáltam beszélgetni meg rendes lenni mindenkivel, de nem kérdeztek tőlem akkor sem semmit, nem érdeklődtek. Már gondolkoztam, hogy lehet velem van a baj, de egyszerűen nem tudok már jobban próbálkozni.
2020. jan. 12. 18:58
 1/1 anonim ***** válasza:

Nőként nagyon nehéz érvényesülni sok férfi között, de egy pár kipróbált tippet írok.

Amit tehetsz: ne legyél sose bántó a férfiakkal, ne is bratyizz velük, hanem inkább egy tartózkodó tiszteletet mutass. Kérj tőlük segítséget, illetve szakmai tanácsot. A férfiak imádnak hősök lenni, megmentők, segítők - adj nekik erre lehetőséget, még ha csak apróságokban is.

Voltam én is ilyen helyzetben. Igyekeztem néhány ügyben nagyon szakmai módon megnyilvánulni, gyorsan felvenni a beszédmódjukat és megérteni a körülményeket. Mivel látták, hogy pár dologban jó vagyok, pl. nagyon precíz vagyok és észreveszek apróságokat, ezt elkezdték tisztelni. Viszont emellett tapintatos is voltam, a hibákat tapintatosan közöltem, négyszemközt, finoman, óvatosan. Fontos, hogy a férfiakat nem szabad egymás előtt megszégyeníteni, ezt irtó rosszul fogadják. Hagyom őket beszélni, kérdezem őket (hasznos kérdések: "és azután mi történt?" "és ezt hogy sikerült megoldani?"), csillogó szemmel hallgatok és ha beszélek, akkor vicces sztorikat mesélek. Szóval nem könnyű egy nőnek sok férfi között érvényesülni, de talán a fenti módszerek segítenek :)

2020. jan. 12. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!