Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Megteheti az a munkáltató...

Megteheti az a munkáltató hogy ha nincs megelégedve velem akkor nem szól csak nem ad fizut? Muszáj neki szólni ugye?

Figyelt kérdés
Mert ezzel fenyeget hogy ki lesz zárva a fizetésbôl aki szarul dolgozik. Ilyen létezik? Nekem még nem szoltak semmit. Es mindenkinek el lett küldve email-en.

2020. jan. 14. 14:31
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem tehetik meg. A teljesítményarányos bónuszt, extra juttatást (ha van) megvonhatják, de az alap fizetést nem.
2020. jan. 14. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Itt nincs alap fizetes. Az egesz a teljesitmenytôl függ.
2020. jan. 14. 14:44
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Ez elég furcsa, ilyennel még soha nem találkoztam, nem hiszem, hogy ez ebben a formában törvényes lenne. Egyébként a munkaszerződésedben mi áll?
2020. jan. 14. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen nincs.

Létezik olyan, hogy teljesítménybér, abban az esetben, ha ezt a munkáltatóval lepapíroztátok. Ez esetben a munkaszerződésedben pontosan szerepelnie kell, hogy mi után mennyi fizetést kapsz. Tehát mondjuk ha asztalos vagy, és székeket készítesz, fel kell tüntetni a munkaszerződésben, hogy minden elkészült szék után pl. 5 ezer forint bruttó bért kapsz.

Elgételen munkavégzés esetén sem tehető meg az, hogy a munkáltató kénye-kedve szerint vonogassa le a fizetéseket. Ez ugyanis visszaélésre ad lehetőséget. Ha valaki nem végzi rendesen a munkáját, akkor a munkáltatónak erre írásban figyelmeztetnie kell, és utasítani a precíz munkavégzésre. Ha ennek ellenére sem felel meg a munkája, akkor lehet szó egyéb szankciókról, bár szerintem jogszerűen ekkor sem teheti meg azt, hogy az elvégzett munka után nem fizet.

Egyébként meg én ilyen genyó cégnél nem terveznék hosszú távra.

2020. jan. 14. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Gondolom bejelentve se vagy vagy ez vmi jutalekos ügynökös katás munka?? Mert ha nem hozol be uzletet teny h jutalek azaz ez esetben fizetes sem lesz. Az viszont gaz.
2020. júl. 15. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!