Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » A tűzoltók munkaidőben mit...

A tűzoltók munkaidőben mit csinálnak, amikor épp nincs riasztásuk?

Figyelt kérdés
Tényleg csak kártyáznak, marhulnak és sütnek-főznek a laktanyában? Vagy ez csak a filmekben van így?

2020. jan. 15. 08:30
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
83%

Aktív tűzoltóként írom amit írok.


Nálunk a laktanyába hétfőtől péntekig reggel 8-tól délután 4-ig "tematika" van. Oktatáson ülünk, gyakorlati foglalkozásaink vannak (pl. sugár szerelés, fűrész használat stb..), kapuügyeletet adunk, karbantartjuk a gépparkot, meg még sok más ami például az adott napra meg van határozva. Pl. fát kell kivágnunk az udvarba, bútorokat kell hordani egyik helységből a másikba stb. 4-től szabad program.


Szombaton van a "nagy" laktanyatakarítás meg minimális tantermi/gyakorlati foglalkozás ez legkésőbb ebédig lemegy, onnantól szabad program.


Vasárnaponként és ünnepnapokon nincs meghatározva "tematika", akkor van általában közös főzés, foci, társas, kártya meg egyebek. Olyankor van rá idő.

2020. jan. 17. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:
11: És egy héten hány szabadnapod van?
2020. jan. 17. 15:06
 13/21 anonim ***** válasza:
83%

Ez változó, 24/48-as munkarend van a tűzoltóságokon, három naponta kell szolgálatba járni. Ha úgy nézzük heti 2, három hetente pedig 3 szolgálati napra jön ki a munkaidő. Ha ezt összeadod egy hónap jellemzően 10 szolgálatra jön ki, ebből a 10-ből azért 1-et 2-t mindig van és kell is szabadságon lenni.


Úgyhogy ez a laktanyai tematika dolog értelem szerűen mindig arra a szolgálati csoportra vonatkozik (A-B-C csoport) akik éppen szolgálatot adnak aznap.


Mondok egy példát: Az "A" csoport pénteken csinálja a tematikában meghatározottakat meg a kiadott dolgokat hivatali munkaidő végéig. Másnap a "B" csoport szombaton nagy takarít, a "C" csoportnak meg vasárnap nincs különösebb dolga ha nincs káreset.

2020. jan. 17. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
91%

Nekem mindkèt főnököm és a cégnél dolgozó fiúk is tűzoltók. 24/48-ban dolgoznak, mellette csinálják ezt a céget ahol dolgozok. Néha kell bevinnem nekik a tűzoltóságra papírt, akkor szoktam látni, hogy van aki tv-t néz, olvas, netezik stb. Volt mikor hívtam a főnököm, hogy ott vagyok, bemehetek-e akkor mondja hogy az edzőteremben van, oda menjek.. De szokta mesèlni, hogy ruhát mos ott, vagy kocsit mos, szaunázik,van medence is. Meg aki mellette vállalkozást csinál, annak az ügyeit intézi.

25N

2020. jan. 20. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
28%

2#

Én nem vagyok arrol meggyözödve higy aki alszik kartyazik egész évben joformàn, engem hösként kimentene mikor döl össze a hàz mint a filmekben.

2020. jan. 20. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
22%
Folyt.v alahogy nem fèr össze a kettö a fejemben
2020. jan. 20. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 TappancsMancs ***** válasza:
56%
A tűzoltó írta le a legjobban. Én csak egyébként dolgoztam a Katasztrófavédelemnél, de nem tűzoltóként. Nyilván van pihetőidő amikor kikapcsolódnak. Egyébként vannak szakmai foglalkozások és gyakorlatozás is, ha meg vonulni kell startolnak. Nem feltétlenül badis alaktok mindegyik, bár van edzőtermük, nyilván mert kell is legyen, de elképesztően kemény fazonok. Nem is hinné az ember...
2020. jan. 20. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
88%

#15: "Én nem vagyok arrol meggyözödve higy aki alszik kartyazik egész évben joformàn, engem hösként kimentene mikor döl össze a hàz mint a filmekben"

Hogy lehet ilyen baromságot írni? Nem a filmekben vagyunk ha nem tűnt volna fel, illetve a főnökeim olyan dolgokat mesélnek amik történnek pl egy egy balesetnél amit jobb hogy nem tudsz. Mindig csodálkozva kérdezem, hogy ezt hogy birják lelkileg? Úgyhogy nyugodj meg ki tudnának menteni. Ilyet mondani, hogy egész évben kártyáznak.. Majd ha segítségre lenne szükséged akkor is ezt mondd.

2020. jan. 20. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
14%

Ugy írtam "joformàn egész èvben kartyaznak", mert nem akartam felsorolni amiket màr ugy is leirtak, hogy plusz edzenek par orat, meg felszerelest ellenöriznek.


Hösök mindennapi életét nem tudom igy elképzelni. Söt. A legtöbb allitom protekcios csak es nem hivatàsként valasztotta hogy tüzolto legyen.

2020. jan. 20. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 TappancsMancs ***** válasza:
0%
Szerintem aki protekciós állásra hajt az nem olyat fog kinézni magának, hogy tűzoltó. Hanem valami lazábbat.
2020. jan. 20. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!