Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ápolónő vagy tanárnő?

Ápolónő vagy tanárnő?

Figyelt kérdés
Pályaválasztás előtt állok és nem tudom eldönteni, hogy milyen irányba menjek tovább.Mind a két szakmáról/hivatásról nagyon sokat olvastam, és..hááát nem kaptam túl sok jó véleményt egyikről sem. Szeretnék segíteni az embereken, és úgy érzem ezek valóak nekem. Mondanátok véleményt?

2020. jan. 16. 18:35
 1/10 anonim ***** válasza:
24%
Igen. Szamits netto 150e fizetesre ami nqgyjabol az ehenhalasra lesz eleg.
2020. jan. 16. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Van ám egy csomó más szakma is ha ezek nem tetszenek
2020. jan. 16. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
29%

Legyél középiskolai vagy egyetemi tanár és több százezret vihetsz majd haza.

Ápolónak csak akkor menjél, ha van gyomrod mások sz.rját, hányását elviselni, esetleg képes vagy feldolgozni napi halálesetet.

2020. jan. 16. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
40%
Melyik tetszik jobban? Hülyegyerekekkel csatázni, vagy szart lapátolni a betegek alól?
2020. jan. 16. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
48%
Őszintén én egyik sem lennék, de ha választani kell sokkal inkább tanarnő lennék. Személyszerint engem nagyon megviselne, ha nap, mint nap beteg emberek szenvedését látnám, viszont nagyon szép szakmának tartom és minden ápolónőt hétköznapi hősnek tartok, mégha néha összefutok kifejezetten pályát tévesztett, nulla empáriával megáldott dolgozóval is. Te ismered magad, hogy mennyire van lelkierőd ehhez a szakmához. A tanárnőkön is sok a teher, hatalmas felelősség van rajtuk és azért nem árt, ha van hozzá idegrendszered, főleg ami most megy az oktatásban (ez mondjuk mind igaz az egészségügyre is).Az is igaz, hogy egyiket sem fizetik meg sajnos.
2020. jan. 16. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ha ez segít valamit, én ápolónő vagyok, és nagyon szeretem. :) De nagyon keveseknek való.
2020. jan. 16. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%
Legyél szociális munkás egy intézményben.Én is bajban vagyok,nekem is elkélne a segítség.Nekem inkább pszichológus rá lenne szükségem.
2020. jan. 16. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
27%

tanároknak erős a szakszervezet, mindig kiharcolja a fizuemelést, szerintem nem is keresnek rosszul, hiányszakma, nyáron van 2,5 hó fizetett szünet

vállalhatsz magántanítást óránként 4-5 ezerért

kölykök letojnak, így te is letojod őket, kikérdezed a házit, aztán meg feladod, kb ebből áll ma tanári munka, szülő meg kínlódjon otthon a házival, vagyis tanítsa a gyereket a tanár helyett

tanárok közt is a legjobb: rajz, ének, tornatanár

2020. jan. 16. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Inkább tanár. Igaz, nettó 135 ezer a kezdő fizetés, de ki lehet fogni, hogy pl. pénteken ne legyen órád, vagy mindennap 1 előtt végezz. Garantáltan egy műszakos, nem úgy, mint az ápolói. Mellette dolgozhatsz is mást, vagy ha pl. reál szakos vagy nyelv szakos vagy, jó órabérrel taníthatsz is magánban.

Ugyanígy elmondható, hogy ha pályát szeretnél végül váltani, ezekkel a szakokkal viszonylag könnyen meg is teheted.

2020. jan. 17. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Tanárnő!
2020. jan. 17. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!