Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Aki ingázik nagyon sokat egy...

Aki ingázik nagyon sokat egy nap, az hogyan bírja a hajnali kelést és az esti hazaérést?

Figyelt kérdés
8 évig, hajanli 5 GB kor kellsz, 6-kor megy a busz, jobb esetben 4-kor indul haza, de a legtöbb nap fél 7-kor... Közelebb nem volt sem munkahely, sem iskola. Napi 3-4 óra busz.
2020. jan. 17. 19:00
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Én évekig 16 óráztam, reggel 5-kor keltem, 6-kor kezdtem és este 10-ig dolgoztam, 11-re értem haza.

A hétvégéket többé-kevésbé végigaludtam, de kibírtam.

Igaz, hogy buszozni nem kellett.

2020. jan. 17. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
1: És mikor éltél? Kérdezem ezt mindennemű gúny nélkül, halálkomolyan.
2020. jan. 17. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
68%
Ilyenkor rájön az ember, hogy nem azért dolgozott, hogy éljen, hanem azért élt, hogy dolgozzon. Elvesztegetett rengeteg évet az életéből úgy, hogy azokat soha nem fogja visszakapni.
2020. jan. 17. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Akkor csak túléltem! Utána kezdtem el élni! Igen speciális helyzetben voltam és ez volt az egyetlen lehetöségem.

(Csak 3 év volt - azóta meg teljesen normálisan élek)

2020. jan. 17. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
ma 19:58-as: ha azokat az éveket nem "vesztettem volna el", akkor még ma is csak azért élnék, hogy dolgozzak, nem lenne többre lehetöségem. Nekem az a pár év nem akkora veszteség, viszont amit nyertem végül is, annak értelme va.
2020. jan. 17. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Nekem ez iskola volt, utána tanultál, meg készültél másnapra.


Viszont munkával nagyobb baj van, mert 80 km-es körzetben nincs semmi, az meg napi szinten emberfeletti... Ilyenkor költözni kell, mert kiég az ember.

2020. jan. 17. 20:01
 7/12 anonim ***** válasza:

1-es, de gondolom akkor volt egy csomó szabadnapod is, nem? Hisz egy nap alatt két napi munkaidőt dolgoztál le.


Amúgy persze az törvényellenes volt, mert 12 óránál többet egyszerre nem lett volna szabad - de hát Magyarországon élünk.

2020. jan. 17. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Kocsival gyorsabb mint busszal, így nem kell olyan korán kelni, és hamarabb hazaérek!
2020. jan. 17. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

"1-es, de gondolom akkor volt egy csomó szabadnapod is, nem? Hisz egy nap alatt két napi munkaidőt dolgoztál le."


Nem, nem volt több szabadnapom, mert két különbözö munkakörben dolgoztam, a délelöttös volt a föállás, a délutános meg a mellékfoglalkoztatás.


De ez régebben volt, akkor erre megvolt a hivatalos lehetöség, volt rá valami speciális megnevezés, de nem emlékszem rá.

2020. jan. 18. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Egyszer volt ilyen az életemben (eddig). Kénytelen voltam hazaköltözni a szüleimhez az isten háta mögé, és onnan bejárni a munkahelyemre. Napi 6 órát utaztam, napi 6 óra munkaidő mellett. Borzalmas volt. (Hozzáteszem szerencsére tavaszi-nyári időszak volt, ha a mínuszokban kellett volna csinálnom, nem bírom ki.)
2020. jan. 18. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!