Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Normális az, hogy szóltam a...

Normális az, hogy szóltam a szomszédnak hajnali 5-kor, hogy húzza lennebb a zenét?

Figyelt kérdés

Azért kell megkérdezzem, mert vagy én vagyok hülye, vagy itt mindenki.

Sztori: szüleimhez jöttem az ünnepekre. Panelben felső szomszéd olyan szinten kezdte bömböltetni hajnali 5 körül a zenéjét, hogy rezgett a lakás, füldugóval is hangos volt. Ezt máskor is csinálták, de mondjuk csak éjjel 1-2ig, akkor is szólni akartam, de lenyeltem, apám nem engedte, merthogy ez egy panel, ilyen az élet.

Jártam több országban, Svájcban pl.egyes helyeken a budit sem lehet lehúzni este 10 után. Most a szüleimnek nem szóltam, felmegyek, nyomom a csengőt, ajtót nyit a nő, mondom elnézést a zavarásért de ...az volt a válasza hogy sajnálja de most karácsony van. Mondom értem de hajnali 5, és nem tudunk aludni. A férje végül lennebb húzta. Visszamegyek, erre apám lebsz, hogy képzelem h.szólok, őt is zavarta de ez van,ez egy panel, most aztán nézhetem, meg fogják rongálni az autónkat, a bicikliket.. Mondom mindennek van egy határa, nekem ez volt az. A biciklimet meg mèg annak idején is leköpték, rongálták, elrontották a váltót, mikor itt laktam, szóval mindegy..

Emlékszem mikor 3 éves körül lehettem, azért jött fel az alsószomszéd, mert napközben futkorásztam a lakásban..

Annyit hozzá kell tegyek, hogy ez Erdélyben van, a felsőszomszédok peig románok. Most nem tudom mivel teszek rosszabbat a szüleimnek, azzal, hogy szóltam, és a szomszédok észreveszik, h.nem vagyunk lábtörlők, vagy most hatalmas bosszút fognak állni?

Komolyan eldobom az agyam. Mi a véleményetek?



2019. dec. 26. 05:19
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Az a véleményem, hogy mindenki hülye rajtad kívül ebben a történetben. Értem én, hogy meg kell tartani a jó viszonyt a szomszédokkal, de azért a ####sznak is van ám vége. Nagyon jól tetted hogy szóltál.
2019. dec. 26. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Örüljenek, hogy nem a rendőrt hívtad a kedves szomszédra.
2019. dec. 26. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Amennyiben udvarias voltál, nem pedig letámadó (bár az is jogos lett volna), jól tetted.
2019. dec. 26. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

22:00-08:00(hétvégén 9)-ig csendháborításnak minősül.

Ezt általában rendőrrel szokták megoldani, tehát te még tök rendes is voltál.

2019. dec. 26. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Valóban te vagy az egyetlen épeszű az egész sztoriban!
2019. dec. 26. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Jól tetted, hogy szóltál a ribinek. Sajnos én is ezt látom mostanában azokban a panelekben, ahol eddig laktam, hogy jaj, senki nem mer szólni a nyilvánvalóan nem normális lakó(k)nak, mert mi lesz akkor... Én már attól falnak mentem volna, ha éjjel 1-2-ig megy a zene, nemhogy hajnalban... Milyen beteg dolog már ez. Egyébként most is panelben lakom épp és itt is megvannak a helyi idióták, akikkel nem lehet bírni. Mindenesetre nagyon vágyom Svájcba, ha igaz, amit mondasz. :)
2020. jan. 2. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a megnyugtató válaszokat. Azóta olyan kussban vannak, amilyent még nem pipáltam:) Apám helyett én kellett legyek a férfi a házban.

Svűjcban valóban vannak egyes helyek, ahol nem lehet tusolni, wc-t lehúzni 10 után. A boltokban lehet kapni vmi wc illatosítót, amit ilyenkor bele kell dobni, hogy reggelig ne bűzölögjön.. szerintem ez azért túlzás, de az tény, hogy kicsit más szint.

2020. jan. 10. 11:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!