Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ha előre kiadják az évi...

Ha előre kiadják az évi szabadságomat (legalábbis 90%-át) és utána felmondok, mi történik?

Figyelt kérdés

Vannak olyan munkahelyek, ahol van pl nyári zárás és akkor kell szinte minden szabit kivenni.

Ha én előre letöltöm az éves szabadságmennyiségem, majd felmondok, mit tehetnek? Vissza kell fizetnem a plusz napok díját? Vagy pl nem mondhatok fel?



2020. jan. 17. 20:35
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
Ha még a tárgyévben új munkahelyed lett, akkor a szabik átmennek, tehát ha van 20 napod és kivettél már most 10-et, 10 marad az új munkahelyeden.
2020. jan. 17. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
48%

Nem úgy van, ahogyan előző írja. A szabik csak kivételes esetben mennek át az új munkahelyre.


Kérdező!

Mivel a fizetésedet mindig a ledolgozott hónap UTÁN kapod meg, ebből levonják annak a szabadságnak a pénzbeli értékét, ami időarányosan még nem járt volna. Tehát ha mondjuk egész évre 30 nap járna, akkor 2 hónapra 5 nap jár. Ha te két hónap után távozol, de addig 5 nap helyett 12 napot vettél ki, akkor 7 nap szabadság értékét levonják az utolsó havi fizetésedből.

Mivel felmondási idő is létezik, gyakorlatilag szinte lehetetlen, hogy az utolsó havi fizetés ne fedezné a még nem járó szabadság értékét. Magyarul: mínuszban biztos nem lesz a cég, legföljebb az utolsó hónapra kevés pénzt fizet neked.


Ennek ellentéte a szabadság pénzbeli megváltása. Az előbbi példánál maradva: ha 2 hónap után távozol, de még egyetlen napot sem vettél ki, akkor az időarányosan járó 5 nap szabadság pénzbeli értékét az utolsó havi fizetéseddel együtt kifizetik. Viszont az új helyeden csak a 10 hónapra járó szabiddal gazdálkodhatsz, ha azonnal munkába állsz is az új helyen. Ha csak később, akkor értelemszerűen még kevesebbel.

2020. jan. 17. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

"A szabik csak kivételes esetben mennek át az új munkahelyre."


Milyen helyzetre gondolsz? Ilyet én még nem hallottam.

2020. jan. 17. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

2018-ban pedig így volt. Elkezdtem dolgozni 1 munkahelyen áprilisban, augusztusban felmondtam, szeptemberben kezdtem az új helyen. Viszont addig kiadták az április- decemberre esedékes szabimat.

A béremből nem vontak le.


Az új munkahelyemen pedig kérdezés nélkül megadták az időarányosan esedékes szabimat (szept-dec)


Ezt valahol láthatják? Visszamenőleg ugye nem lehet semmit sem tenni?

2020. jan. 17. 21:59
 5/10 anonim ***** válasza:

Nem értem miért írod, hogy így volt.

Ha időarányosan adták ki szeptembertől, és szeptembertől dolgoztál ott akkor pont nem úgy volt, hogy "átvitted a szabadságot"

Az lenne átvitel, ha az első helyen nem veszed ki, és a másodikon nem szept-dec időarányosan kapnád, hanem az előző időszakra valót is.



Először megkérdezed mi történik ha előre kiadják az évi szabadságomat , aztán azt állítod, hogy ez már megtörtént veled. Akkor miért kérdezed meg, hiszen tapasztaltad. Kamukérdés megint?

2020. jan. 17. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
62%

Ha nem vonták le, akkor jó fej volt az előző munkaadód.


Az új munkahelyednek ehhez pedig semmi köze.

2020. jan. 17. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

3-ra:

Én egy ilyen kivételes helyzetet ismerek.

Állami szférában van olyan, hogy "áthelyezés". Az jogfolytonos munkaviszonyt jelent, de valójában munkahelyváltoztatás. Ilyenkor kérheti a dolgozó, hogy az időarányosan ki nem vett szabiját ne fizessék ki, hanem az új munkahelyre vihesse át. De ehhez az új munkahelynek is hozzá kell járulnia.

2020. jan. 17. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
0%

Kérdező!

Ha a béredből nem vonták le a szept-dec közötti időre vonatkozó szabid pénzbeli értékét, akkor

a) figyelmetlenek voltak a bérszámfejtők

vagy

b) ilyen rendes volt veled a cégvezetés.


Egyébként, ha figyelmetlenek voltak és utólag rá is jönnek erre, mivel a cég költségvetéséhez képest pitiáner összegről van szó, a főnök letolja azt, aki hibázott, és le van zárva az ügy.

2020. jan. 17. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Óvodában dolgozom és így történt.

Az 1. helyen a nyári (kötelező) zárás alatt ment el az egész éves szabadságmennyiségem. (vagyis ápr- dec)


Nem írtam, hogy átvittem!

A másik helyen meg automatikusan megadták az év azon szakaszára eső részt (szept- dec időszakra).

Sztem nem írtam bonyolultan !

2020. jan. 18. 10:04
 10/10 anonim ***** válasza:

Elvileg nem lehetne levonni a túlvett szabit, vagy ha igen, akkor csak a munkavállaló hozzájárulásával. De van ahol mégis levonják.

Természetesen felmondhatsz, de a cégtől függ, hogy levonják-e vagy sem. Ha tutira akarsz menni, úgy mondj fel, hogy elsejére essen az utolsó napod, akkor max egy napot tudnak levonni, vagy annyit se ha hétvége :p.

2020. jan. 19. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!