Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha álláskeresési járadékról...

Ha álláskeresési járadékról mentem tgyásra, és 3 évig otthon leszek, utána mégegy gyerekkel 3 évig, akkor ezalatt a 6 év alatt összegyűlt szabadságomat én is kivehetem, vagy csak akik munkahelyről mentek tgyásra?

Figyelt kérdés
2011. jún. 7. 14:55
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Eléggé értelmezhetetlen a kérdésed:)


Ha nincs munkaviszonyod, akkor honnan akarsz menni szabadságra?

A szabadság azért jár, hogy a munkavállaló kipihenhesse a munkával járó fáradalmakat, és újult erővel kezdhessen dolgozni.


Akinek nincs munkája, az nem kell kipihenje az ezzel járó fáradalmakat:)


Úgyhogy a válasz: nem, te nem vehetsz ki szabit, mert neked nincs.

2011. jún. 7. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Csak,hogy tiszta legyen a dolog:

Ha az első babával álláskeresésiről mentél TGYÁS-ra,majd GYED-re akkor a másodikkal nem fogsz kapni csak GYES-t.

Szabadságod pedig nincs mert nincs munkaviszonyod sem.

2011. jún. 7. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszi, én is így gondoltam, csak valaki megemlítette h még utána szabim is lesz, de én is ezt mondtam, h honnan lenne, mikor nem munkahelyről mentem el?!
2011. jún. 7. 20:41
 4/4 A kérdező kommentje:
Ha a másodikkal nem fogok kapni, csak gyest, akkor ráérek 3 múlva szülni, nem kell két év múlva, mert akkor ugye én így se, úgy se járok jól?
2011. jún. 7. 20:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!