Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Vannak olyanok, akik eltervezi...

Vannak olyanok, akik eltervezik, hogy magas pozíciót szeretnének betölteni és ez be is jön nekik?

Figyelt kérdés

Nyilván sokan eljátszanak a gondolattal, hogy ők majd "lesznek valakik" a foglalkoztatójuknál, de nem lehet mindenki vezérigazgató. Úgy is kérdezhetném, hogy vannak eleve győztes típusú emberek?

Ha igen, akkor ahhoz, hogy elérje a célját, mennyit számít 1. az illető szaktudása, hogy ő az egyik legjobb a területen; 2. Az illető személyisége, fellépése, hogy minden helyzetben frappánsan viselkedjen; 3. szerencsefaktor, pl. kellő időben egy rivális távozása, vagy más területre helyezése és így megnyílik az út.

A kérdésben én inkább a tudatos építkezésre gondoltam (pl. bejön egy pályakezdő fiatal a céghez és elmondja, hogy ő idővel szeretne gazdasági igazgató lenni, és valóban ő lesz az), de természetesen olyan példák is szóba jöhetnek, amikor valakinek "csak úgy ölébe hullik" a kívánt poszt.

Szerintetek melyik eset gyakoribb?


2020. jan. 18. 10:32
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Én mindre ismerek példát. Én is sikeres akartam lenni de nem azzal hogy nyalok meg kidolgozom a belem mások helyett. Vállalkozóként sikerült..

Van aki szorgalmas munkával feljebb jut tudatosan, van aki akar és tesz is érte de olyan tipus akit jobban megéri dolgoztatni mint előléptetni. Nem mindenki alkalmas vezetőnek. Nem elég a tudás és az akarat

2020. jan. 18. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
50%
Egyértelműen a szakmai tudásommal jutottam vezetői pozícióba.
2020. jan. 18. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!