Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogy lehet, hogy egyeseknek...

Hogy lehet, hogy egyeseknek megengedik a 200% normát, a másiknak meg 120%-ért szólnak, igazságos ez?

Figyelt kérdés
Van nálunk két lány, rendszeresen 150% fölött van a normájuk, mert hajtanak egész nap, és alig szünetelnek. Míg másnak meg szólnak, ha túllépi a normát, hogy ne kelljen többet fizetni. Pedig néha nekem is jól jönne a plusz pénz, de én egyszer mentem föl 120%-ra, és már szóltak hogy figyeljek oda, próbáljam betartani a normát. Igazságos ez? Másnak miért lehet, miért kivételeznek velük?
2020. jan. 22. 20:03
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Kérdezd a főnökeidet. Amúgy ha sokan túlteljesítik a normát, akkor előbb-utóbb emelni fogják, akkor meg hajthat mindenki egész nap.
2020. jan. 22. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 MancsWolf ***** válasza:
100%
Nincs ertelme norma fölé menni. Tapasztalat. X ideig jól jön a plusz pénz. Azt egyszer csak az eddigi 150% lesz a 100% merthogy úgyis meg lehet csinálni. És ez így örökös körforgásban.
2020. jan. 22. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha mindenki megcsinálja a kétszeresét, azzal annyit értek el, hogy leveszik normátokat. Ezért nem szeretik, ha mindenki teper.
2020. jan. 22. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Minden helyen vannak idióták, akik hajtják magukat, nálunk is van aki kettesével viszi az adott terméket előkészíteni, hiába nevetünk rajta, kérdezzük tőle hogy mennyivel kapsz majd ezért többet? Segítünk, semmivel.

Némelyik bolondra ráhagyják hadd csinálja, annyival kevesebb közbenjárása van a műszak vezetőnek, az is hülye lenne szólni, hajtsa csak magát a rabszolga...

2020. jan. 22. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Azt én értem, de nem is az a baj hogy nekem nem engedik meg, de akkor másnak miért? Akkor másnak se engedjék meg.
2020. jan. 22. 20:18
 6/9 A kérdező kommentje:
#4 De nálunk nem ingyen csinálják, hanem így a dupláját keresik mint mi. És néha másnak is jól jönne a plusz pénz, de másnak ezt nem engedik meg..
2020. jan. 22. 20:20
 7/9 MancsWolf ***** válasza:

4es.


Azt nem mondanám hogy semmivel. Nálunk darabbér rendszer működik. Ami így néz ki a mi területünkön:


Norma: 830db

0 és 570 db között időbér jár, ez 1200Ft + pótlékok/óra.

570 és 830db között időbér + 17ft az 570 feletti darabok után.

830db felett időbér + teljesítménybér (fix napi 1000ft) + darabbér.


Szóval ha tolod a darabszámot simán össze lehet hozni napi plusz 5-6ezer forintot. Igy ösztönzik az embert hogy teljesítsen.

Épp ezért a norma mindig megvan. Időnként túlteljesítjük mert megéri. Viszont ésszel kell mert sűrű 100% felettinek norma emelés a vége.

2020. jan. 23. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nálunk úgy van, hogy a havi átlagnak kell 120% fölött lennie, akkor kapunk plusz 10-et. Nekem ez megvan, de nem adom le, inkább elcsalom a következő napra. Ha olyan munkát kapok, amihez nagyobb kézügyesség, figyelem kell, akkor azt nyugodtan megcsinálom, hogy ne legyen javításom, az elcsalt időt meg erre adom le. Olyan is van, hogy nincs kedvem dolgozni, akkor is ehhez nyúlok. Nem fogok beleszakadni a melóba ennyi "jutalomért". A nyugalmam többet ér, és a főnök sem piszkál, mert van időm a sürgős javításokra, nem kell emiatt veszekedni senkivel, nem kell papírozni, mert kikerüljük a rendszert.
2020. jan. 23. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 MancsWolf ***** válasza:

Na mi ezt nem tudjuk megcsinálni mert van egy úgynevezett TraceAbility System nevezetű SAP alapú rendszer. Minden darabnak van egy 2D kódja amit minden állomáson be kell egy scannerrel olvasni ( míg ez nem történik meg addig a rendszer nem engedi elkezdeni a következő műveletet se. Így másodpercre pontosan tudják hogy X azonosító számú darab mikor készült el és ki csinálta ( minden állomáson be kell jelentkezni a saját SAP számmal). Illetve a databbért a rendszer számolja manuális csúsztatásra nincs lehetőség. Egyébként megszakadni nem kell 430percből áll egy műszak, a normát ~370perc alatt kényelmesen meg lehet csinálni. Meg szerencsére géphiba esetén időarányosan csökken a norma is. Azaz egyik gép miatt áll a sor 60percet akkor már csak 714db a norma és 456db tól indul a darabbér. Ugyanez vonatkozik ha pl betanuló van a soron. Lassabb vissza fogja sort, viszont ilyen esetben a norma mindig az amennyi elkészül.Ezt 1bemberrel gépenként 4 műszakot lehet eljátszani.


Szóval mondhatom hogy nálunk egy nagyon korrekten felépített rendszer működik ami a cégnek és a dolgozóknak is előnyös.

2020. jan. 23. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!