Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Szerintetek az mennyire...

Szerintetek az mennyire igazságos, amikor a munkatársaknak egymást kell értékelni egy skálán bizonyos szempontok alapján a munkahelyen?

Figyelt kérdés
2017. febr. 8. 17:36
 1/9 anonim ***** válasza:
0%

Bírom az ilyen hülyéket... Ott az eszköz a kezében, de még ahhoz is hülye, hogy használja..


Jó lenne, ha nem kevernél bele hatezer másik fogalmat. Úgy néz ki van internet kapcsolatod. Akkor remélhetőleg használni is tudod. Ennyire gyépés nem lehetsz!

2017. febr. 8. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Kifejtenéd bővebben a válaszodat? Köszi.

Miket nem kellene belekevernem? Milyen eszközök állnak szerinted a rendelkezésemre? Stb.

2017. febr. 8. 17:51
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Bocsánat, ezt nem ide akartam írni :DDD


Ide azt akartam írni, hogy nem tartom igazságosnak, és etikusnak, mivel csak a feszültséget generálja a kollégák között.

1.) "Majd jól behúzom azt a strigulát amit akarok, mert Karesz nem szimpatikus".

2.) Ebből jön egy "probléma", egy mesterségesen generált ellentét, ami nem is igaz, de húzogassuk és értékelgessük Kareszt.

3.) Aztán, ha Karesz ellen jól összefogtak a kollégák, akkor jön a pofon: kollektíve kirúgják Kareszt (persze a főnök rúgja ki), de a kedves kollégák tehetnek róla.

4.) Alakoskodásra, sggnyalásra jó ez az egész, mert lesznek ilyenek is.

5.) Ezek miatt nem tartom jó ötletnek.

6.) Ez nem a Maci-csoport, ahol a heti magatartásproblémákat értékeljük.

2017. febr. 8. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
91%

Szerintem nincs értelme.

Alapulhat szimpátián, tudattalanul is rosszabbul fogod értékelni azt, akivel rosszban vagy, mint azt akivel jóban vagy (tisztelet a kivételnek).

Arról nem beszélve, hogy a főni sem lehet valami alkalmas vezető, hiszen ezzel az értékelősdivel a munkavállalóknak dobja oda az ezzel járó felelősséget, olyan mintha az értékelés felelősségét áthárítaná a beosztottjaira.


Más az, hogy időszakosan felmérés készül, és más az, hoigy folyamatosan ezt kell csinálni, így kell értékelni.


Megint problémás az, hogy a munkatársak milyen szakterületen dolgoznak, milyen egyéni kompetenciákkal rendelkeznek. Ez sem mindegy.

2017. febr. 8. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Fatal_3rror_ ***** válasza:
90%
Szerintem tök mindegy, ahogy észrevettem az emberek folyton egymást "értékelik", kritizálják, kibeszélik a munkahelyen.
2017. febr. 8. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nem igazságos, mivel úgyis pofára fog menni az osztályázás. Aki akivel jóban van, azt felértékeli, akivel rosszban van, azt meg leértékeli. Tehát a szimpátia és nem a munka teljesítménye alapján fognak értékelni. A munka minőségét meg amúgy is a vezetőségnek kell mérnie valamilyen formában, és nem úgy, hogy megkérdezik a többi munkatársat, hogy "szerintetek a Józsi jó munkásember?!"
2017. febr. 8. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Te jó ég, Észak-Korában szokás ez iskolában. Szerintem az ilyen munkáltató nagyon alpári módon viselkedik.
2017. febr. 8. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Egy irodai közösségről van szó, 15 főt érint és a vezetőség e héten hétfőn küldött egy kör e mailt, és ma éjfél a határidő, hogy mindenki visszaküldje.


Az is érdekes, hogy mindenki csendben van ezzel kapcsolatba. Pedig más ügyben azért lehet néha halani dolgokat, véleményeket. Most feltűnően nagy a csend.

2017. febr. 8. 23:15
 9/9 anonim ***** válasza:

Ez ilyen "mindenki spicli, de mindenki tud róla, úgyhogy nem is az"-szerű dolog.

Ha ilyet kéne kitöltenem, akkor szerintem mindenkit pozitívan értékelnék.


Régi munkahelyemen volt egy olyan, hogy állítólag névtelenül kellett egy kérdőívet kitölteni a céggel kapcsolatban. Első kérdés: melyik részlegen dolgozol? Na, itt ha őszintén válaszoltál, rögtön leszűkült a kör 3-4 emberre :)

Ilyen kérdések voltak, hogy mennyire vagyok elégedett, ajánlanám e másnak ezt a céget, mint munkahely, mit gondolok min kellene még fejleszteni vagy változtatni... De ilyen személyeskedős nem volt.


Amit te írsz, az ilyen terrorizáló hatású, hogy nehogy jól érezd magad, nem tudhatod mások mit fognak rólad mondani. Nem is biztos, hogy aki ezt kitalálta annyira kíváncsi lenne az eredményre, csak igyekszik feszkót teremteni.

2017. febr. 9. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!