Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Nem lenne jobb egy olyan...

Nem lenne jobb egy olyan világgazdasági berendezkedés, amelyben sokkal kevesebbet kellene munkahelyen dolgozni?

Figyelt kérdés

Ébren töltött időnk több, mint felét munkával töltjük.

Közben egy "kitalált fogalmat", a világgazdaságot pörgetjük.

A Földet tönkretesszük, az egészségünket és a családjainkat tönkretesszük.


Nem tudom, gazdaságilag megoldható lenne az egész termelés és az életünk lelassítása.


2020. jan. 24. 23:10
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

#9: szép álmok, de nem így működik a világ. Pont a német elégszik meg kevesebbel, persze. Gondolod te, több német céggel dolgozom együtt, köztük a VW-nél is. Minden igaz rájuk, csak az nem, hogy nem maximumon akarnak pörögni.


#8: Szép gondolat a gyártóra terhelni a túlfogyasztás felelősségét, de piacgazdaság van, azért nem gyárt tartósabbat, mert a társadalom igényli az újat, a jobbat folyamatosan. Globálisan nézve az innovációra, újra, jobbra van igény. Nagyon szűk az a réteg aki nem akar 1-2 évente új telefont, minden szezonra új ruhát stb. (Ezeknek az embereknek a többsége valójában azért nem akar, mert nem engedheti meg magának és ezzel nyugtatja magát)

2020. jan. 25. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
#9 Leírtam, hogy munkakörtől függ az az állítás, hogy milyenek a németek. Az irodisták, a pénzügyi területen dolgozó emberek és még sok más terület nyilván ott is pörög. A termelési munkákra/a szerelőkre/egyéb szakmunkásra értettem, hogy erőn felül nem vállalnak munkát, nem zsúfolják tele teljesíthetetlen határidővel magukat. Én is dolgozok német cégnek, tudom, hogy tele vannak elvárásokkal és kb. csak a tökéletessel elégszenek meg egy terméket illetően, szóval nincsenek álmaim.
2020. jan. 25. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
#9-es vagyok*
2020. jan. 25. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
#12: Ja így oké. Én cégszinten gondolkoztam. Persze az egyszerű melós nem áll neki fusizni jellemzően vagy ilyesmi.
2020. jan. 25. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Nem lenne jobb, mert a pénz önmagában csak papír. Értéket a mögötte álló munka ad neki.

Azaz ha az egész emberiség kevesebbet dolgozna, akkor kevesebb pénzből kéne valahogy megélned, de még azért is lassabban jutnál mindenhez.

2020. jan. 25. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!