Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Van egy barátnőm, aki a...

Van egy barátnőm, aki a felmondását tervezi, mit lehet ilyenkor tenni?

Figyelt kérdés
A munkahelyén normálisan, teljesítményorientáltan vègzi a munkáját, napokban viszont indokolatlanul kapott hideget, amit nem érdemelt volna meg. A főnöke ott ült mellette, egy mondatot sem cìmzett az ő érdekében. A másik ismerősöm is rendesen végzi a munkáját, de mivel csendes, kicsit zárkózott, ezért lehet, hogy megválnának tőle, holott ő is jó munkaerő. Ilyen esetekben mi a teendő?
2020. jan. 25. 13:59
 1/10 anonim ***** válasza:
27%

Szolidaritást kell vállalni, és még akit tudsz ugyanígy vegyél rá erre!

Közölni kell a főnökséggel, ha ők innen mennek akkor te is / ti is, továbbá nem vagytok hajlandóak együttdolgozni újoncokkal, és tanítgatni őket, még fizetésemelésért se!

Ha ez sem válik be, akkor sztrájk!

2020. jan. 25. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
0%
Én telephelyőr vagyok, és amikor ki akartak túrni, elhintettem, hogy nem lesz egy nyugodt éjszakájuk se, és nagyon nagyon figyeljenek mert be lesz dobálva minden, meg fel lesz gyújtva! Azóta haver vagyok!
2020. jan. 25. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
58%
Menj be a főnökhöz és próbálj beszélni vele. Azért az necc, ha nem csináltak semmi bántó dolgot bárki irányába is,és csak azért akarják kirúgni az introvertált ismerősöd, mert csöndben van. Én ilyen helyről lehet el is jönnék, mert ugy sz*r dolgozni, ha mindent megtesz az ember, és ennek ellenére csak a bántást kapja. Mert azt még érteném, ha valakit lelkileg bántottak ugy hogy nehezen talalnak rajtuk fogast, de így, a kerdesbol olvasva ilyenrol nincs szó nem?
2020. jan. 25. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Mennyi ilyen példát tudnék sajnos mondani! Sokszor nyernek a történő emberek. Olyan is van hogy a főnökök lehetetlenítik el a munkát, és még az is leszámol aki szereti a munkáját és jól dolgozik. És mit mondanak? Hogy van helyette 10 másik.
2020. jan. 25. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Barátnőmnek 100-at mondtak.
2020. jan. 25. 14:40
 6/10 anonim ***** válasza:
A főnökkel beszélés pedig a gyakorlatban így működne: Andrea ön is követni szeretné (Juliskát a kirúgásban)? Mint mondtam ez van sajnos. Nem mindenki értékeli a jó munkaerőt.
2020. jan. 25. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Azért nem rúgnak ki senkit mert zárkózott, hacsak nem egyértelműen a munka rovására megy (pl. értékesítő) Ahogy azt sem fogják kirúgni, akit random valaki lecseszett valamiért, de a főnök nem értett egyet csak nem akart/mert szólni. Ahhoz nagyon el kell valamit rontani, hogy direktben a főnök főnöke rúgjon ki valakit. Szóval a felmondást tervezgető egyén üljön le négyszemközt a főnökével, hogy mi van.
2020. jan. 25. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Igen, valóban más a kirugás. Azt konkrétan meg kell indokolni. Úgy értettem hogy sokszor látom hogy a főnök pont a legjobb munkásait ba ogatja folyton, ezért az besokall.
2020. jan. 25. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Andrea azért mondana még valami frappánsat a főnöknek valami elgondolkoztató dolgot az emberi becsületességről, mielőtt őt is kirúgnák bár lehet azzal mondana bármit is ha a főnők ezen mondata után ott helyben a táskájából elővenné és bent hagyná a felmondó levelét. Ha olyan a munkahely akkor talán jobb is így. 🙂
2020. jan. 25. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
De amúgy így olvasva újra a kérdésed nem a főnök tervezi hanem a barátnőd a felmondását és azt is csak pletyka szinten irod hogy a csöndes kollegádtól is megválnának. Ilyen helyzetbe talán a főnököt kéne kérdezni. Amugy nekem is volt ilyen már de nekem nem tervezték hanem tudták anélkül hogy jelezték volna, de én ennek ellenére már sejtettem a dolgot bár kérdeztem hogy mire számithatok de a válaszuk ellenére tudtam, hogy nem kellek tovább. Én is csöndes típus vagyok és komolyan veszem én is a munkám. Jó ez így nem akarok oda vissza menni soha többet, mintahogy az előtte lévő munkahelyre se. Egészségileg is jobb ez így nekem.
2020. jan. 25. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!