Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogy mondanátok fel munkahelyen?

Pszicho88 kérdése:

Hogy mondanátok fel munkahelyen?

Figyelt kérdés

Üdv!


Adott egy elég rossz munkahely. ahol kb 2 hete vagyok beugrósként, bejelentetlenül. Egyik napról a másikra mondanak fel a tagok, megy a szarkavarás, a gyűlöletkeltés, pofázás a másik háta mögött.

Próbáltam telón beszélni a főnökkel, hogy fölmondok, de nem érem el, mivel nem veszi fel. Közbe valaki föl akarja nyomni a köjálnál, antsz- nél. Van egy közös csoportjuk a facén, de oda nem merek írni, a séf egy ultra szarkeverő és őt nem akarom hívni ezzel, meg már beírtak az új beosztásba is. Hogy közöljem velük, hogy off és nem megyek többet? Nincs benn pénzem, se irataim. Gusztustalan cég, genny dolgozókkal.



2020. jan. 28. 16:50
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:

A másik kérdés. Hogy jövök ki jól ebből?

Kitaláljak valamit, hogy anyum rosszul lett és leutazom hozzá a kórházba, vagy találtam jobb helyet?

Mi ilyenkor a jó megoldás?

Nyilván a őszinteség azért sem jó, mert alacsony szinten állnak értelmileg és támadásnak vennék a kritikát.

2020. jan. 28. 16:52
 2/13 anonim ***** válasza:
Ha nem vagy bejelentve, nincs szerződésed, akkor szólnod se kell, én max egy sms-t írnék, hogy nem jövök többet. Megindokolnod sem kell.
2020. jan. 28. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Fekete meló nincs bukás csak nyerés ha lelépsz , smsben írsz hogy nem vette fel amiatt kerested talaltal jobbat ,cső .
2020. jan. 28. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Miért kellene felmondanod? Nem is dolgozol ott. Ha hívnak elhajtod őket és kész.
2020. jan. 28. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm, megírom neki. :)

Ez jó ötlet.

Mindenképp a főnivel akartam közölni, mintsem a buta séffel leálljak vitázni telefonba.

Rá is írok.


Köszönöm szépen az ötletet.

2020. jan. 28. 16:58
 6/13 anonim ***** válasza:
Ha sms-ben mondasz fel és nem mész többet, mi lesz a 2 heti béreddel?
2020. jan. 28. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Igazából ha feketén vagy ott, akkor tényleg simán csak írsz egy smst,hogy találtál jobb munkát,holnaptól ne számítsanak rád.


Főleg,hogy semmid sincs bent.


Mondjuk ha nem napiba kaptad a fizudat akkor viszont ilyenkor az elveszik.

2020. jan. 28. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Megkaptam a béremet, napi fizetéssel.

Nincs benn semmim. Nemrég óta vagyok ott.

Szörnyű, ami ott megy. Múltkor bejött egy dolgozó fél napra, hogy megcsináljon pár dolgot és miután elment lemelegezték, meg lehülyézték, a konyhalánynak alig volt melója és egész nap kiabált, hogy ő egyedül van mennyi munkája van. A szemetet is velünk vitette le és mosogatni is nekünk kellett szakács létünkre. Ő pedig pöffeszkedett és mobilozgatott vígan. Azt ígérték, hogy hátsó pályán leszek, közbe már tereltek az első pályára többen is. Az alapanyagok egy részét a dolgozók hozzák be, mert a kedves séf nem rendeli meg a hozzávalókat. Azért akarnak bezárni, mert egyik volt dolgozó följelentette őket és felújítást tartanak. Természetesen a kollégái szívatták ezt a dolgozót, rányomták a munka nagy részét, aztán pedig ha valami nem volt meg bűnbakként kezelték. Ezt csupán 2 hét ottlétem alatt tapasztaltam.

2020. jan. 28. 17:13
 9/13 anonim ***** válasza:

Fú.. Hány órát dolgoztál amúgy egy nap?


Én is szakácsnak tanultam amúgy, 2 étterembe is voltam tanuló, de hamar lejött, hogy nem emberhez méltó ilyen helyen dolgozni. Meg lehet csinálni, de szenvedés az egész. És akárhogy vigyáztam a kezemre, mégis mindig véresre repedezett. Mondjuk ezt tényleg nem értem, hogy a többi embernek, hogyan bírta ezt a keze. Én mosószerhez is mindig csak kesztyűbe nyúltam, mégis szrrá ment a kezem.


Aztán elmentem egy kórházi raktárba dolgozni. Szinte üdülés ahhoz képest. És 3 év kellett, mire teljesen rendbe jött a kezem. Persze rá költöttem közben vagy 200ezer Ft-ot.

2020. jan. 28. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Hát kiállnék a főcsarnokba, szép ingben, nyakkendőben, kissé idegesen megköszörülném a torkom és mondanám:

Petőfi Sándor: Anyám tyúkja

2020. jan. 28. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!