Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Zajos munkahelyen dolgozok és...

Zajos munkahelyen dolgozok és állandóan belémkötnek, hogy süket vagyok-e? Hogyan lehet zajban kommunikálni 20 méterről?

Figyelt kérdés
Voltam audiológiai vizsgálaton, a hallásomnal ott nem volt baj.
2020. jan. 29. 08:30
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
2020. jan. 29. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
66%
Nem mindegy hogy mennyire zajos a hely. Ha sok gép zúg, búg akármit csinál attól még lehet hallani az emberi beszédet csak ugye kell idő mire megszokod a hangokat és utána könnyebb lesz. Tapasztalatból mondom. Ha meg beléd kötnek akkor mondd azt hogy a gépek zúgásától nem érted mit mondanak. Van ilyen. Ha a hallás vizsgálaton minden rendben akkor nem veled van a baj. Én évente járok mert a jobb fülemre enyhén hallássérült vagyok szinte gyerekkorom óta és folyamatosan figyelni kell hogy nem-e romlik. Igaz semmit nem romlott a hallásom, sőt nagyon picit javult is. Persze én eleve használok füldugót a jobb fülembe pontosabban headsetet mert a munkahelyemen azon keresztül kommunikálunk (nem Lidl nem Aldi). Igaz nálunk csak a vezetők használják meg azok a gépkezelők akik fel-alá rohangálnak tehát nem fix helyen dolgoznak úgy ahogy én is.
2020. jan. 29. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
93%
Jelezd a cég illetékes munkavédelmise felé a zaj problémát, ugyanis erre van szabály.
2020. jan. 29. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
92%
Van egy egyelőre még nem felismert betegség, mely a beszédfelismerés diszlexiájaként írható le. Lényegében hiába beszélnek hozzád hallható hangerőn, te valamiért nem érted meg, amit mondanak, mert a többi hangba beleolvad az ő mondanivalójuk is. Nem ez a problémád?
2020. febr. 13. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Hajlok afelé, hogy igrn.
2020. febr. 13. 18:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!