Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Informatikai szak elvégzése...

Informatikai szak elvégzése után munkalehetőség?

Figyelt kérdés

Megszeretném tudni, hogy ha elvégzek egy 4+1 éves gimnáziumot és megkapom az okj-s "papírokat" , akkor mit tudnék velük kezdeni? Eltudnék helyezkedni és milyen fizetésre számíthatnék ?

Persze sokkal jobb megoldás lenne továbbtanulni, nem is zártam ki a lehetőségek közül.



2020. jan. 29. 13:02
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha érted a szakmád és jó vagy akkor lehet jó munkád. Ha csak kontárkodsz akkor meg lehetne diplomád is akkor se vennének fel.
2020. jan. 29. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nem tudom, mert elég telített a szakma, dömping van informatikusokból; rendszergazdákból és programozókból is. Inkább speciális területeken van hiány, ritka programozási nyelvekhez, vagy ritkább rendszerekhez értő szakemberekből, amikhez sok év tapasztalat is elvárt. Persze, vannak állásajánlatok, de mindre lecsapnak több ezren.

De van az informatikán kívül ezernyi más jó szakma, köztük olyanok is akadnak, amikből tényleg hiány van.

2020. jan. 29. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Igazából a Hálózati rész ami igazán megy, persze van a programozás is de az nem a kedvencem. A c# ami főképp nem megy szóval be kell vernem érettségire. Az SQL nem látszik vészesnek sem a HTML.
2020. jan. 29. 19:42
 4/6 anonim ***** válasza:

Óriási hiány van IT szektorban még mindig. #2 nem tudom miről beszél.


Igen biztos találsz állást a szakmában, ha nem valami kis faluban keresel.

2020. jan. 30. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

TANULJ! 21.században ne is merüljön fel benned az a gondolat, hogy nem szerzel diplomát! Igen "okosba" is meglehet élni, de brutálisan egyszerübbé teszi az életed egy piacképes diploma. Gyakorlatilag egy proginfó/mérnökinfó bsc + 2 év szakmai tapasztalattal oda mész ahova akarsz. Itt külföldet is beleértve. Nem kell azon gondolkoznod mosogatni menj vagy pincérkedni, elmehetsz bárhova és az adott ország átlag keresetét azonnal megkapod kézbe. Nem megéri ez? Felejtsd el ezt a hülyeséget és menj tanulni!



Ui:

-Ne haragudj, hogy ilyen agresszívan írtam, de remélem egy nap vissza gondolsz erre a válaszra és örülni fogsz, hogy valaki ismeretlen "lekiabált" hogy tanulj:)

2020. jan. 31. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Semmi gond, persze igyekszem tanulni. :D


Viszont vannak informatikai területek amik nem igazán kötnek le pl programozás

Arra vagyok kíváncsi , hogy egy egyetemen hanyagolható-e és inkább jobban kiemelhető-E a hálózati része ?

2020. jan. 31. 21:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!