Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » A kolléga úgy érzem kiakar...

A kolléga úgy érzem kiakar túrni a munkából és úgy állítja be a célzásokkal mintha a főnöknő lenne mögötte? Lehet ennek alapja?

Figyelt kérdés

A főnöknő elég egyenes nem játszik mások háta mögött,de elbizonytalanodtam.

Nem értem a kollégának ebből mi haszna származik ő itt honorarisan dolgozik van állandó, biztos,jó munkahelye amit nem akar otthagyni. Először a náluk gyakorlatozó kolléganőjét hozta oda szétnézni és adott neki szórólapokat azt mondta a főnöknő mondta adjon neki belőle.Masodszor a firma facebook oldalán jelentkezett egy férfi aki a másik munkahelyén kollégája utánanéztem és láttam a facebook ismerősei kozott.A kollégának nincs hozzáférése a facebook oldalhoz igy nem láthatja a levelezést nekem van.A főnöknő válaszát is láttam aki udvariasan elutasította a fiatalembert mondván nincs most szükség új munkaerőre.Ma meg azt mondta a kolléga tálalt oda megfelelő végzettséggel rendelkező munkatàrsnőt.Nekem nincs meg ide a végzettségem de hasonló szakmam van így esélyt kaptam meg majd átképzés lesz szükséges.A kollégának sincs meg teljesen.

Nem tudom van-e alapja a gondolataimnak és a főnöknő képes-e osszejatszani a kollégával,de folyamatos rossz belső érzés van bennem mintha valami rossz akarna történni.



2020. febr. 3. 21:01
 1/1 anonim válasza:
Mennyi ilyen pat kány van istenem...Nekem minden munkahelyre jutott belőle egy-kettő. De ne aggodj lehet ezeket a mocs kokat kezelni! Közös bennük, hogy sötétek mint a frissen locsolt virágföld. Amúgy általába ezek azért helyezkednek mert ahogy irod is, a saját ismerőseiket probálják pozicioba hozni, és azzal egyidőben "kitakaritanának" nekik egy helyet. A fönökök sokesetben erről semmit se tudnak vagy csak nagyon későn, de vanank olyan csuszomászok is akik benyalnak a fönöknek keresztcsontig. nekem is volt ilyen, és még a fönököt is ellenem hergelte. Ezekkel már azért nehezebb a helyzet... Esetemben volt egy olyan szerencsés helyzet, h annak a fönöknek is volt még bőven fönöke felfelé. Megmondtam a kollegámnak, hogy most menjen szépen és mondja meg a fönöknek (akinek benyalt), hogy ha ezt igy folytatják mind a kettőjük fasságait be fogom panaszolni egy szinttel feljebb. Egyből le is álltak az egésszel. És ráadásul mindez külföldön volt. Egy "nagyon kedves" magyar kollegával és egy holland főnökkel. És mindezt megengedhettem magamnak, mert mindenki tudta rolam, hogy megbízhatóan, jól dolgozok. Szóval a legtöbb esetben megoldás a konfrontáció, ha lehetőség van rá. Lehetőleg úgy, hogy más kollega is hallja. Számonkérni, hogy te mégis miért mondod ezt vagy azt rólam? Úgy hogy jó sokan hallják. és majd ég mint a rongy. A másik, bár lehet, h nem a te stilusodhoz illik, az az, hogy kommunikativ és közvetlen vagy mindenkivel, és midnen veled kapcsolatos dolgot elmondassz mindenkinek, (igy eleve erről is beszélhetsz mindenkivel és máris védve vagy ha pofázna) kialakitasz egy képet magadrol, hogy nem igazán vanank titkaid. (ami meg van azt ugyse tudják) és akkor egy ilyen környezetben ha bármit pofázik rolad vagy kiforgatja a szavaid, mást ellened hergel nagyon feltűnő lesz, mert tulnagy a kontraszt a te jelenséged meg aközött amiket ő állit rólad a hátad mögött. Tehát nem talál rajtad fogást, nem is fog próbálkozni. Ha meg a fönököt játsza, akkor azzal kell szembesiteni, hogy "Ok, de szerintem ez a te véleményed, menjünk és most krédezzük meg a fönököt, hogy mit gondol erről?" Majd meglátod, hogy összerántja magát.. Kis tetvek ezek, és abbol élnek, hogy feltételezik, hogy senki se elég bátor a konfrontálodáshoz. Egyszerűen elkell mondani a kollegáknak hogy ez a sz ar suynin csinálja a feszkót a háttérben, de a legjobb, ha valahogy számonkéred rajta nyilvánosan. Ne hunyászkodj meg, mert akkor eltaposnak!
2020. febr. 20. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!