Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Lehet e szólnom érte?

Lehet e szólnom érte?

Figyelt kérdés
Van egy koléganőm, aki kicsit higéniailag elhanyagolja magát. Több éve dolgozik a munkahelyen, ahol én is de nekem ez kicsit nem tetszős mivel betegeket gondozunk. Én egy hónapja dolgozom és nem akartam szólni neki, mert attól félej hogy bajt okoz. A főnökömnek vagy neki szóljak? Mert nagyon hanyag a munkája és a higéniai hanyagolása miatt félek a betegeknek is árt.

2020. febr. 3. 11:41
 1/8 anonim ***** válasza:
Eh, jó kis morális kérdés, azt mondanám, hogy ezen nyilván változtatni kell különösen egy iylen munkakörben, csak pocséka helyzeted, mert te vagy a friss koléga, bárkinek bármit mondasz, fene lesz a jódolgodnak, de én azt mondanám, hogy lehet először jelezd a kolléganőnek, hogy figy már betegekkel dolgozunk, ne fertőzd őket körbe, vagy ha esetleg betegek mondják neked a dolgot, az már jó apropó, hogy mondjuk a főnöknek mond hogy az van hogy a betegek szóltak hogy...de ez csak akkor gerinces, h aigaz, de nyilván plusz felhatalmazás lenne, ha nem csak te látod, hanem ennek a leginkább elszenvedői
2020. febr. 3. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Voltak betegek, akik szóltak neki hogy fürdik e rendesen. De azokat is letorkolta, hogy örüljönek hogy kezeli őket. A többi kolégám, akikkel dolgozunk együtt, mind azt mondja nem éri meg szólni. De ez nem állapot mert az, hogy a munkába álandóan hívogassa a pasija és írnak + higéniailag is nagyon rendetlen eg durva. Akkor dolgozik jobban, amikor a főnővér bent van, amikor az elmegy már lazsál és parancsolgat.
2020. febr. 3. 11:50
 3/8 anonim ***** válasza:
Csak ketten vagytok? Nincs ott más? Ők mit szólnak hozzá?
2020. febr. 3. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
A többiek közül szólt már valaki a főnöknek? Mert ezek szerint tudják, és volt már valami tapasztalat.
2020. febr. 3. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
A többi koléga közül 2 van úgy mint én de a többi 3, vele van mivel szegény tűrnek. De lehet szegény, akkor is illik fürdeni és dolgozni. Azon gondoskodunk, hogy én és a két koleginám mind felemgyeünk a főnökhez és jelezzük neki. De van egy apropó, hogy a másik 3 koléga tuti, hogy ellenünk lesz mert úgy imádják mint a bálványt. Köszönöm, hogy ilyen gyors válaszokat kaptam, rendesek vagytok nagyon. És jelezni fogom a főnöknek ha kell egyedül, lesz ami lesz.
2020. febr. 3. 11:59
 6/8 anonim ***** válasza:

Amíg próbaidőn vagy, ne szólj.

Ha letelt a próbaidőd, és maradhatsz, akkor a főnöknek vagy a főnővérnek szólj. Neki semmiképpen. A főnök dolga helyre tenni a beosztottat.

De lehet, hogy ezer éve ismerik a problémát, csak a kolléganőt megnevelni nem tudják, viszont kirúgni nem akarják, mert attól tartanak, ilyet se kapnának a helyére. Szóval sokszor a főnök sem tudja megoldani az ilyen helyzetet.

2020. febr. 3. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Rendben akkor akkor szólok, ha már nem leszek próbaidős, addig pedig megpróbálok tűrni. Egyébként nagyon köszönöm, hogy ilyen gyorsa írtok. De két koléganőm az 100% hogy szólni fog mert ők kb vele egy időben kezdtek, nem egyszer figyelmeztették de akkor is csak neki állt feljebb.
2020. febr. 3. 12:04
 8/8 anonim ***** válasza:
Igazából ilyenkor a betegek is tehetnek panaszt, hogy xy gondozó hanyag, rendezetlen, nem mos kezet stb, erre ráerősíthetsz te vagy a többiek is. Ha többen vagytok akiket zavar egy névtelen levélben is szólhattok a munkatársak nevében. Persze ennek is csak akkor van értelme, ha nem a kiskedvencről van szó. Akkor túl sok mindent nem lehet tenni.
2020. febr. 3. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!