Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Megéri alvállalkozóként dolgozni?

Megéri alvállalkozóként dolgozni?

Figyelt kérdés
Jelenleg kb. egy ev munkatapasztalatom van a szakmamban es egy munkaerot kozvetito cegnel lenne lehetosegen alvallalkozokent partner cegeknek dolgozni. Mivel Meg uj vagyok a szakmamban (szoftverfejlesztes), ezert nem vagyok biztos benne, hogy ez lenne most a Jo valasztas, viszont a penzt, amit kapnek erte az nagyon jol jonne. Ti bele vagnatok ebbe fiatalon, ha lenne ra lehetoseg? Ha igen, miert? Ha nem, miert nem?
2020. febr. 5. 11:57
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Azt kell felmérned, hogy alkalmas vagy -e vállalkozni! Magad utáni fizetni a járulékokat, könyvelővel egyeztetni, és munkát keresni folyamatosan. Nyilván megéri, de lehet, hogy ez neked nem való, hanem jobban jársz, ha alkalmazottként fix fizetésért dolgozol.
2020. febr. 5. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem egy év után még ne vállalkozz. Tele van az ország ilyen alvállalkozókkal, akik alig tudnak valamit, de mindegyik már a nagy pénzt akarja keresni, nulla tudással és tapasztalattal.

A párom informatikusként alvállalkozó több cégnél, de 3 év tapasztalat után még mindig vannak buktatói... 1 év után bele sem mert volna fogni, mert 1 év alatt nem lehet elég szakmai tapasztalatot összeszedni semmilyen szakmában.

2020. febr. 5. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

#2-es, itt a "nagy" penz ugyan azt jelenti, mint amennyit alkalmazottkent kapok, csak kedvezobb az adozasi forma.


Egyebkent nagyjabol egyet ertek veled, de azert ellenpeldanak biztosan lehet mondani olyan embert, aki rovidebb ido alatt, kulonbozo projekteken tobb tapasztalatot szerezett olyannal szemben, aki inkabb megelegedett egy fix munkahellyel, ahol szakmailag nem fejlodik az alkalmazott.


Igazabol meg en sem tartom idealisnak az idopontot, hogy belevagjak, de ha a jovomre gondolom, akkor nem tudom elkepzelni azt, hogy 10-20 ev mulva is alkalmazottkent dolgozzak. Addigra sajat vallalkozasomon szeretnek dolgozni, amire valahogy elo kene teremteni egy biztos kezdo toket.

2020. febr. 5. 14:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!