Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Érdemes „jól„ dolgozni egy...

Érdemes „jól„ dolgozni egy olyan munkahelyen ahol bértábla van és attól 1 ft-tal se térnek el? Akkor törekedjek a szigorú minimumra és kész?

Figyelt kérdés

Olyan helyre kerültem ahol bértábla van. Adott a bér nem megállapodás kérdése. Nem térnek el tőle 1 ft-tal se se fel se lefelé.De ez azt is jelenti ha valaki kiválóan dolgozik az se kaphat 1 ft pluszt se.


És azt látom a sok éve itt dolgozókon hogy magasból szarnak mindenre. A munkát elvégzik perszeegy nagyon alap szinten „jóvanazúgy“ alapon és kész. 17kor lejár a munkaidő, bezár az ajtó és 1 perc múlva üres a ház. Hogy még 10 ügyfél áll ott kit érdekel, majd jönnek holnap.


Szóval mindenki szarik mindenre és lehet nekik van igazuk? Hiszen a bér adott többet úgyse kaphatnak azt a fix táblás bért megkapják minek törjék magukat ha nincs miért?


Igazuk lenne? Dolgoznátok így ilyen feltételek mellett egyáltalán?


2020. jan. 31. 13:06
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
95%

Szerintem ez off, ha a pénz egy kicsit is szerepet játsizk a motivációdban ez egy tökéletes recept annak leépítésére.


Amúgy nem, ninc sigazuk, ha magad felé vannak elvárásaid akkor nem adsz ki a kezedből szemetet. Ez a teljesítsük a minimumot mer úgyse lesz jobb a sikertelenség ősi alapköve.

2020. jan. 31. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 A kérdező kommentje:

" akkor nem adsz ki a kezedből szemetet"


Erről szó sincsen ez nem egy gyár, hanem irodai munkakör. És tudod ha 16.58kor csöng a telefon (munkaidő 17ig) akkor lehetek motivált és foglalkozhatok az ügyféllel és csinálhatok úgy mint a kollegáim 99%-a aki ilyenkor már szelektív süketségben szenved.

Magyarul szarik bele.

Ebédszünet 20 perc elvileg ez azt jelenti hogy 1 óra múlva talán vissza is jön. mert szarik bele.

2020. jan. 31. 13:12
 3/40 A kérdező kommentje:

"Ez a teljesítsük a minimumot mer úgyse lesz jobb "


De ezen a helyen ez szó szerint igaz. Itt tényleg nem lesz jobb. Most pl (tavaly ősz) a fenntartó bérbefagyasztást jelentett be 2022-ig. Vagyis addig egy fillér emelés nem várható.

na most akkor minek kepeszkedjen bárki is.

2020. jan. 31. 13:13
 4/40 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom. Én egy kisebb, családiasabb gyárban dolgozom, ahol fix fizetés van, de szeretek minél többet megcsinálni minél jobban egy adott termékből, hiába nem kapok cserébe semmit. Persze addig, ameddig a napi normát nem borítom meg teljesen a munkatársaim hátrányára és csak tőlem várják el a többet. Lehet, hogy hülye felfogásom van, de nem szeretek lébucolni. Ha már ott vagyok, akkor töltsem ki rendesen a munkaidőt, a tőlem telhető legjobb tudásom szerint. Ezért plusz pénzügyi juttatást nem várok, de fenn érezhető, hogy máshogy kezelnek, mint azokat, akik csak el tengnek-lengnek egésznap.
2020. jan. 31. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 A kérdező kommentje:

"ahol fix fizetés van, de szeretek minél többet megcsinálni "


Már ne haragudj de akkor te vagy a gyökér ha anyagilag semmivel se honorálnak de te minél többet... minek?

Hogy a cégtulaj hülyére hízzon a te munkád profiján? Magadnak nem hoz 5 ft többletet se a viselkedésed másnak meg a 3. audit jelenti (tulaj)


Na itt tényleg te vagy a hülye. Dolgozzak többet hogy MÁSNAK több legyen mert nekem 1 ft-tal se lesz több? Hát a lóf***szt.

2020. jan. 31. 13:16
 6/40 A kérdező kommentje:

"de fenn érezhető, hogy máshogy kezelnek"


Amíg ez a máshogy kezelnek nem jelent pénzt a zsebemben addig ez mese habbal.

A máshol kezelnek-kel nem lehet 1 zsömlét se venni a boltban.

és azért vagyok ott hogy pénz legyen a zsebben.

2020. jan. 31. 13:17
 7/40 anonim ***** válasza:
A minimumra kell törekedni, csak az nem mindegy, hogy mit nevezel minimumnak. Lehet úgy csinálni, hogy még épp megfelelj a munkaszerződésnek, és a munkatörvényeknek, vagy lehet úgy is, hogy elvégzed a feladataidat úgy ahogy kell, de egy lélegzetvételnyi pluszt sem vállalsz. Én utóbbit javaslom, mivel a szarok bele mentalitás semmi jóhoz nem vezet.
2020. jan. 31. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 A kérdező kommentje:

"Én utóbbit javaslom, mivel a szarok bele mentalitás semmi jóhoz nem vezet."


Állami hely van aki 20 éve itt van a szarok bele fejével. Mivel mindenki ilyen kb így fel se tűnik.

Itt azt rúgnák ki szerintem aki nem ilyen mert kitűnik a többiek közül és az nem jó, mert felhívja a figyelmet hogy a többség milyen...

2020. jan. 31. 13:19
 9/40 anonim ***** válasza:
56%

#5 Akkor is ott kell lenned napi 8 órában, ha végig szenveded nagy nehezen a napot, meg akkor is, ha produktívan eltöltöd és elrepül az idő. Most minek nézegessem folyton az órát, hogy mennyi van még hátra, ahelyett, hogy inkább belemerülök a munkába és gyorsabban telik az idő?

A fizetésemmel nincs baj, a főnöknek meg legyen nyugodtan 3. Audija, nem sajnálom tőle, mert ő sem kezel másként engem attól, hogy főnök. Alapból is más pozícióban van, nonszensz lenne, ha annyit keresnék a munkámért, mint ő. És nem minden a pénz, ameddig nem kell éhbérért, minimálbérért szenvednem. :)

2020. jan. 31. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 anonim ***** válasza:
#6 Azért írtam, hogy fent érezhetőbben máshogy kezelnek, mert itt van előrelépési lehetőség attól, hogy kisebb gyárról van szó, tehát az már jobb fizetést jelent idővel, hogy tudják, jó munkaerő vagy, plusz biztos munkahelyet. Kell ennél több?
2020. jan. 31. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!